Ultradźwiękowe czytniki linii papilarnych mogą stać się powszechniejsze. Qualcomm i BOE nawiązują współpracę

Aon Khanisorn / Shutterstock.com
Aon Khanisorn / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki

15.04.2020 17:02, aktual.: 16.04.2020 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci zawiązali porozumienie, na mocy którego opracują własny skaner linii papilarnych. Wygląda na to, że zostanie zastosowany w nadchodzących elastycznych smartfonach.

Czytniki biometryczne na dobre zadomowiły się w smartfonach. Na początku lokalizowane były z tyłu smartfona lub z przodu pod ekranem, by wraz z rozwojem technologii znaleźć się pod wyświetlaczem.

Obecnie najczęściej stosowane w ekranach są skanery optyczne, które lokalnie podświetlają palec ekranem OLED. Istnieją jeszcze skanery ultrasoniczne wykorzystujące ultradźwięki, jednak nie zdobyły one większej popularności. Zastosował je np. Samsung w seriach Galaxy S10, Note10 i S20 . Mogą się one jednak upowszechnić.

Skaner ultrasoniczny 3D ma być owocem współpracy Qualcomma i BOE

Qualcomm zawiązał porozumienie z chińskim BOE. Jednym z opracowywanych wspólnie rozwiązań ma być ekranowy ultradźwiękowy czytnik biometryczny. Ma on skanować odciski palca w trójwymiarze, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych czytników optycznych.

Lukmanazis / Shutterstock.com
Lukmanazis / Shutterstock.com

Obraz 3D jest dużo trudniejszy do podrobienia niż płaski, co zdecydowanie zwiększa poziom bezpieczeństwa (o ile zostanie poprawnie zaimplementowany - Samsung zanotował sporą wpadkę). Poza tym zapewnia lepszą skuteczność odblokowywania smartfona w silnym świetle słonecznym i niskich temperaturach.

Skaner biometryczny 3D ma być stosowany w elastycznych panelach OLED firmy BOE, co zdradza potencjalne zastosowanie technologii - oczywiście chodzi o składane smartfony.

Ultradźwiękowy czytnik biometryczny 3D Qualcomma i BOE ma mieć rynkowy debiut w drugiej połowie 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także