Składany samsung z klapką ma być wydajniejszy niż Motorola RAZR

Składany samsung z klapką ma być wydajniejszy niż Motorola RAZR

YouTube ([url=https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=uhT_EHaDk58&feature=emb_title]Concept Creator[/url])
YouTube ([url=https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=uhT_EHaDk58&feature=emb_title]Concept Creator[/url])
Patryk Korzeniecki
09.01.2020 12:43, aktualizacja: 10.01.2020 14:07

Samsung z klapką raczej nie zaimponuje procesorem. Nie powinno być to jednak odbierane jako wada.

Składana klapka Samsunga ma zadebiutować razem z Samsungiem Galaxy S20. Data premiery została ustalona na 11 lutego. Wraz z upływającym czasem dostajemy kolejne przecieki.

Nowy składak, stary procesor

Składana klapka Samsunga na pewno będzie rewolucyjna ze względu na formę, jednak rczej nie powali specyfikacją. Według informacji zamieszczonych na Twitterze składak o oznaczeniu SM-F700F ma być wyposażony w ubiegłorocznego Snapdragona 855, a nie najnowszego 865. Jeśli doniesienia się potwierdzą, to osoby liczące na najnowszy układ będą czuły się niestety zawiedzione.

Takie działanie jest prawdopodobnie konsekwencją kompromisu. Przypomnę, że samsung z klapką ma być relatywnie niedrogi - zastosowanie starszego procesora byłoby naturalnym sposobem na cięcie kosztów.

Poza tym Snapdragon 865 wymaga zastosowania zewnętrznego modemu X55, który zajmuje dodatkowe miejsce w obudowie. Producent mógł zrezygnować z tego rozwiązania dla większej baterii lub uproszczenia i tak skomplikowanej konstrukcji.

Tak ma wyglądać kolejny przedstawiciel serii Galaxy Fold
Tak ma wyglądać kolejny przedstawiciel serii Galaxy Fold© Weibo.com

Chciałbym jednak zauważyć, że zastosowanie Snapdragona 855 wcale nie umniejszy temu smartfonowi. Przypomnę, że Motorola RAZR została wyposażona w średniopółkowego Snapdragona 710. Składany samsung byłby więc szybszy, mimo zastosowania starszego procesora.

Oprócz kwestii procesora został też poruszony temat przedniej kamerki. Według plotek klapka Samsunga ma zostać wyposażona w aparat selfie 10 MP - potencjalnie ten sam, co zastosowany w modelach Galaxy Note 10 i 10+.

Wiadomo, mam pewien niedosyt, jednak mimo wszystko cieszę się, że Samsung prawdopodobnie nie umieści w swojej klapce procesora ze średniej półki. Dobrze, że powstaje taka konstrukcja - tańszy składak zginany w pionie z całkiem dobrym procesorem może się dobrze przyjąć na rynku. Kibicuję firmie i nie mogę się doczekać premiery. Jeśli firma zaoferuje rozsądną wycenę, to będzie miodnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)