Składany smartfon Huaweia z 5G nadciąga. Ma być jeszcze większy niż Samsung Galaxy F

Składany smartfon Huaweia z 5G nadciąga. Ma być jeszcze większy niż Samsung Galaxy F

Wizualizacja wyglądu składanego smartfony Huaweia
Wizualizacja wyglądu składanego smartfony Huaweia
Źródło zdjęć: © TechConfigurations/YouTube
Mateusz Żołyniak
19.11.2018 12:04, aktualizacja: 19.11.2018 13:11

Samsung nie jest jedyną firmą, która w 2019 roku zamierza wprowadzić na rynek składany smartfon. Swoją wizje takiego produktu opracowuje Huawei, a najnowsze doniesienia z Korei zdradzają co nieco na ten temat.

Składany smartfon Huaweia ma być większy niż Galaxy F

Południowokoreański gigant podczas Samsung Developer Conference 2018 zapowiedział oficjalnie składany elastyczny ekran AMOLED o nazwie Infinity Flex. Po rozłożeniu ma mieć on 7,3-calową przekątną, ale w "trybie smartfonowym" ma ono wynosić tylko 4,6 cala, dzięki czemu sprzęt można będzie nosić w kieszeni spodni.

Serwis ETNews w nowym raporcie wskazuje, że podobny panel ma trafić smartfonu, nad którym pracuje obecnie Huawei. Chińczycy zastosować mają jednak nieco większy ekran, którego przekątne mają:

  • 8 cali w trybie tabletu (po rozłożeniu);
  • 5 cali w trybie smartfonu (po złożeniu).

Elastyczny panel do składanego urządzenia Huaweia dostarczyć ma firma Beijing BOE Display Technology. Ta już wcześniej opracowała m.in. zagięty z dwóch stron ekran dla Mate'a 20 Pro Huaweia, a wkrótce ma wystartować z produkcją swojego najbardziej zaawansowanego rozwiązania.

Huawei Mate X Foldable Smartphone Introduction Concept, Based on Patent Documents

Możliwy wygląd urządzenia prezentuje powyższa wizualizacja, którą twórcy TechConfigurations przygotować mieli na bazie ilustracji do wniosków patentowych Huaweia. Oczywiście, nie oznacza to, że powyższy projekt pokryje się z rzeczywistością.

Nie tylko składana konstrukcja, ale obsługa łączności 5G

Nowość, nad którą pracują Chińczycy, wyróżniać ma nie tylko składany ekran. Huawei, co kilkukrotnie potwierdzili przedstawiciele firmy, dołożyć ma również modem 5G. Rozwiązanie to może być częścią Kirina 990, czyli nie ulepszonej wersji układu z linii Mate 20.

Raport ETNews sugeruje, że nowość Huaweia zostanie zaprezentowana na targach Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się między 25 a 28 lutego 2019 roku.

Samsung zapowiedział składany elastyczny ekran Infinity Flex
Samsung zapowiedział składany elastyczny ekran Infinity Flex

Kiedy trafi na rynek? Serwis nie jest tego pewny, ale zasugerował, że chodzi zapewne o pierwszą połowę przyszłego roku. Wtedy też w Korei Południowej wystartują komercyjne rozwiązania 5G, na które w Chinach, Japonii i wybranych krajach europejskich będzie trzeba poczekać do drugiej połowy 2019 roku.

Na Samsungu i Huaweiu na pewno się nie skończy

Jeżeli powyższe informacje się potwierdzą, to wkrótce możemy być świadkami ciekawej rywalizacji na koreańskim rynku. Do składanego Samsunga Galaxy F dołączyć bowiem ma nie tylko sprzęt Huaweia.

Firma LG swoją propozycję może zaprezentować na początku 2019 roku (CES w Las Vegas), ale na jej temat nie wiadomo jeszcze za wiele. Część plotek sugeruje dodatkowo, że firmy OPPO i vivo z grupy BBK Electronics również pracują nad składanymi smartfonami.

Royole FlexPai
Royole FlexPai

Miano pierwszego składanego smartfonu z elastycznym ekranem dzierży chiński FlexPai, ale wspominałem już, że nie jest to projekt, który należy traktować poważnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)