Smart Audiobook Player - jak używać? Prosty poradnik dla każdego

Smart Audiobook Player - jak używać? Prosty poradnik dla każdego

Podpowiadamy, jak używać Smart Audiobook Player
Podpowiadamy, jak używać Smart Audiobook Player
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Kinga Pingot
29.08.2020 08:23, aktualizacja: 29.08.2020 10:23

Smart Audiobook Player przez wielu użytkowników jest uważany za najlepszy odtwarzacz audiobooków na urządzenia z systemem Android. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go wypróbować, to wyjaśniamy jak używać Smart Audiobook Player.

Co to jest Smart Audiobook Player?

Smart Audiobook Player to jeden z najbardziej zaawansowanych odtwarzaczy audiobooków dostępny na rynku. Co prawda pełna funkcjonalność aplikacja dostępna jest bezpłatnie przez 30 dni, ale później również możemy korzystać z podstawowych narzędzi umożliwiających słuchanie ulubionych książek, słuchowisk czy podcastów.

Warto zwrócić uwagę, że Smart Audiobook Player jest najwyżej ocenianych odtwarzaczem audiobooków dostępnych w sklepie Google Play. Aplikacja otrzymała 5 gwiazdek od prawie 90 tys. użytkowników. Niestety program nie jest dostępny dla użytkowników iPhone'ów.

Smart Audiobook Player - jak używać?

Korzystanie ze Smart Audiobook Player jest bardzo proste i intuicyjne. Aplikacja pozwala na odtwarzanie plików w formatach *. mp3, *. m4a, *. m4b, *.awb, *.ogg, *.wma, które udało nam się zgromadzić i z których możemy stworzyć własną, niepowtarzalną bibliotekę multimediów. Co wyróżnia Smart Audiobook Player od innych odtwarzaczy? Oto najważniejsze funkcje, na które warto zwrócić uwagę:

  • wsparcie dla Chromecast;
  • Możliwość klasyfikowania książek - nowa, przeczytana, nieprzeczytana;
  • Możliwość dodawania zakładek w dowolnym momencie słuchania audiobooka - w tym celu wystarczy zrobić pauzę, wybrać \Dodaj zakładkę\
  • a następnie odpowiednio ją opisać;
  • Regulacja prędkości odtwarzania oraz zaawansowany korektor audio;
  • Automatyczne uśpienie programu;
  • Możliwość katalogowania utworów - podzielenia ich na audiobooki oraz inne utwory muzyczne;
  • Postęp odsłuchiwania jest zapamiętywany niezależnie dla każdego audiobooka.

Zaawansowany korektor audio to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów tej aplikacji. Smart Audiobook Player jest jedynym programem tego typu wyposażonym w graficzny equalizer, umożliwiający dopasowanie brzmienia głosu lektora/lektorki czytających wybrane książki; tempa odtwarzania czy głośności poszczególnych kanałów.

Automatyczne uśpienie programu to kolejna ceniona przez użytkowników i wyróżniająca aplikację funkcja. W momencie, gdy przez dłuższy czas nie poruszamy smartfonem, aplikacja zaczyna powoli wyciszać utwór, aż w końcu go zatrzyma. To zabezpieczenie sprawia, że nie przegapimy żadnego fragmentu, gdy zaśniemy w czasie słuchania, a dodatkowo chroni telefon przez rozładowaniem baterii, jeśli zapomnimy wyłączyć aplikację. Możemy ręcznie ustawić, po jakim czasie program ma zacząć się "usypiać" klikając ikonę oznaczoną "Zzz".

Płatna wersja premium, z której przez 30 dni można korzystać bezpłatnie w ramach testów, pozbawiona jest również reklam. Jeżeli dalej będziemy chcieli korzystać z pełnej funkcjonalności Smart Audiobook Player, to miesięczny koszt subskrypcji wynosi ok. 2 dolarów. Wielu użytkowników uzna to za koszt, który warto ponieść, by korzystać ze wszystkich możliwości aplikacji.

Teraz wiecie już, jak korzystać ze Smart Audiobook Player i jakie wyjątkowe funkcje oferuje ten odtwarzacz audiobooków. Jeżeli chcecie do wypróbować, możecie pobrać aplikację z naszego katalogu oprogramowania. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)