Smartfon z... wykręcanym ekranem. Skrzydlaty LG Wing przyłapany na wideo

Smartfon z... wykręcanym ekranem. Skrzydlaty LG Wing przyłapany na wideo26.08.2020 14:07
Tak ma wyglądać LG Wing
Tak ma wyglądać LG Wing
Źródło zdjęć: © androidauthority.com

LG nie przestaje zaskakiwać niecodziennymi pomysłami.

Od kilku miesięcy krążą plotki na temat smartfonu ukrywającego się pod nazwą LG Wing, który miałby zostać uzbrojony w dwa wyświetlacze o różnej wielkości. Wreszcie pojawiły się konkrety na jego temat.

LG Wing z dwoma wyświetlaczami na filmie

Do krótkiego wideo ze wspomnianym smartfonem w roli głównej dotarł serwis Android Authority. Film jest krótki, ale treściwy.

LG Wing navigation and music playback - Android Authority

Wyciek zdradza, że rozłożony smartfon przybiera kształt odwróconej litery T. Ukryty z tyłu drugi wyświetlacz po wykręceniu ląduje tuż przy ekranie głównym.

Przy okazji widzimy bardzo ciekawy scenariusz użycia. Wyświetlacz główny jest w całości wypełniony interfejsem nawigacji samochodowej, a dodatkowy panel pozwala kontrolować odtwarzacz muzyki, odczytywać powiadomienia czy odbierać połączenia głosowe.

Wygląda to bardzo praktycznie i można założyć, że funkcja obejmie większą liczbę aplikacji. Potencjalnie wszystkie zainstalowane. Najpewniej na panelu głównym będzie można przykładowo oglądać film, a wszelkie rozpraszacze przerzucić na panel wspomagający.

Wyświetlacz główny ma mieć 6,8-calową przekątną i być wolny od wcięć czy otworów (aparat najpewniej ukryty jest na wykręcanym panelu). Drugi wyświetlacz ma być 4-calowy. LG Wing będzie ponoć napędzany przez Snapdragona 765.

LG eksperymentuje z dwoma ekranami nie od dziś

Już w 2011 roku pojawił się LG DoublePlay uzbrojony w wysuwaną klawiaturę QWERTY z centralnie ulokowanym wyświetlaczem.

LG DoublePlay
LG DoublePlay

W roku 2015 pojawił się ciepło przyjęty przez rynek LG V10, który wyróżniał się dodatkowym ekranikiem umieszczonym u góry. Odpowiadał on m.in. za wyświetlanie powiadomień i skrótów do aplikacji.

LG V10
LG V10

Od roku 2019 do wybranych smartfonów LG - wliczając w to jeszcze świeży model Velvet - można dokupić etui Dual Screen, zmieniające całą konstrukcję w składany telefon z dwoma wyświetlaczami.

LG Velvet z etui Dual Screen
LG Velvet z etui Dual Screen

LG Wing pokazuje, że Koreańczycy nie przestają eksperymentować z formą. To chyba dobrze, bo na skostniałym rynku smartfonów każdy powiew świeżości jest mile widziany.

Data premiery telefonu z wykręcanym ekranem nie jest znana. Być może LG Wing zadebiutuje podczas targów IFA 2020, które startują 3 września.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)