Smartfon z... wykręcanym ekranem. Skrzydlaty LG Wing przyłapany na wideo

Smartfon z... wykręcanym ekranem. Skrzydlaty LG Wing przyłapany na wideo

Tak ma wyglądać LG Wing
Tak ma wyglądać LG Wing
Źródło zdjęć: © androidauthority.com
Miron Nurski
26.08.2020 14:07, aktualizacja: 26.08.2020 16:07

LG nie przestaje zaskakiwać niecodziennymi pomysłami.

Od kilku miesięcy krążą plotki na temat smartfonu ukrywającego się pod nazwą LG Wing, który miałby zostać uzbrojony w dwa wyświetlacze o różnej wielkości. Wreszcie pojawiły się konkrety na jego temat.

LG Wing z dwoma wyświetlaczami na filmie

Do krótkiego wideo ze wspomnianym smartfonem w roli głównej dotarł serwis Android Authority. Film jest krótki, ale treściwy.

LG Wing navigation and music playback - Android Authority

Wyciek zdradza, że rozłożony smartfon przybiera kształt odwróconej litery T. Ukryty z tyłu drugi wyświetlacz po wykręceniu ląduje tuż przy ekranie głównym.

Przy okazji widzimy bardzo ciekawy scenariusz użycia. Wyświetlacz główny jest w całości wypełniony interfejsem nawigacji samochodowej, a dodatkowy panel pozwala kontrolować odtwarzacz muzyki, odczytywać powiadomienia czy odbierać połączenia głosowe.

Wygląda to bardzo praktycznie i można założyć, że funkcja obejmie większą liczbę aplikacji. Potencjalnie wszystkie zainstalowane. Najpewniej na panelu głównym będzie można przykładowo oglądać film, a wszelkie rozpraszacze przerzucić na panel wspomagający.

Wyświetlacz główny ma mieć 6,8-calową przekątną i być wolny od wcięć czy otworów (aparat najpewniej ukryty jest na wykręcanym panelu). Drugi wyświetlacz ma być 4-calowy. LG Wing będzie ponoć napędzany przez Snapdragona 765.

LG eksperymentuje z dwoma ekranami nie od dziś

Już w 2011 roku pojawił się LG DoublePlay uzbrojony w wysuwaną klawiaturę QWERTY z centralnie ulokowanym wyświetlaczem.

LG DoublePlay
LG DoublePlay

W roku 2015 pojawił się ciepło przyjęty przez rynek LG V10, który wyróżniał się dodatkowym ekranikiem umieszczonym u góry. Odpowiadał on m.in. za wyświetlanie powiadomień i skrótów do aplikacji.

LG V10
LG V10

Od roku 2019 do wybranych smartfonów LG - wliczając w to jeszcze świeży model Velvet - można dokupić etui Dual Screen, zmieniające całą konstrukcję w składany telefon z dwoma wyświetlaczami.

LG Velvet z etui Dual Screen
LG Velvet z etui Dual Screen

LG Wing pokazuje, że Koreańczycy nie przestają eksperymentować z formą. To chyba dobrze, bo na skostniałym rynku smartfonów każdy powiew świeżości jest mile widziany.

Data premiery telefonu z wykręcanym ekranem nie jest znana. Być może LG Wing zadebiutuje podczas targów IFA 2020, które startują 3 września.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)