Smartfony Nokia z rozwiązaniami 5G Qualcomma [#wSkrócie]

Smartfony Nokia z rozwiązaniami 5G Qualcomma [#wSkrócie]

Wkrótce na rynek trafią smartfony Nokia z 5G
Wkrótce na rynek trafią smartfony Nokia z 5G
Mateusz Żołyniak
13.05.2019 13:30, aktualizacja: 13.05.2019 15:30

Firmy Qualcomm i HMD Global podpisały porozumienie patentowe dotyczące rozwiązań telekomunikacyjnych, które ma znacząco przyśpieszyć dostępność technologii 5G w smartfonach marki Nokia

Qualcomm i HMD Global zawarły umowę licencyjną, dzięki której Finowie mogą korzystać z technologii i patentów w zakresie technologii 3G, 4G i 5G amerykańskiej firmy. Porozumienie ma umożliwić szybsze wprowadzenie smartfonów Nokia obsługujących standard 5G - będą najprawdopodobniej oparte na Snapdragonie 855 i wyposażone w modem Snapdragon X50 5G.

Qualcomm i HMD Global o porozumieniu patentowym:

  • W HMD Global zawsze kierujemy się naszą unikalną obietnicą dostarczania konsumentom telefonów, które wraz z upływem czasem stają się coraz lepsze. Właśnie dlatego ściśle współpracujemy z najlepszymi partnerami na całym świecie. Nasza współpraca z Qualcomm pozwala nam wprowadzać najlepsze innowacje na rynek i realizować nasze wyjątkowe przyrzeczenie - powiedział Florian Seiche, dyrektor generalny HMD Global.

  • Qualcomm, opierając się na wieloletniej współpracy technologicznej, z radością podpisał z HMD Global umowy licencyjne na wykorzystanie technologii 3G, 4G oraz 5G. Jesteśmy liderem we wdrażaniu technologii 5G i jesteśmy dumni, że nasze przełomowe technologie są dostępne dla takich wiodących producentów jak HMD Global, wspierając ich w dostarczaniu jak najlepszych produktów - powiedział Alex Rogers, wiceprezes i prezes Qualcomm Technology Licensing.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)