Mobilne rekordy, czyli smartfony w Księdze rekordów Guinnessa

Mobilne rekordy, czyli smartfony w Księdze rekordów Guinnessa

Mobilne rekordy, czyli smartfony w Księdze rekordów Guinnessa
Miron Nurski
03.01.2019 14:47, aktualizacja: 03.01.2019 23:35

Oto przegląd rekordów Guinnessa ustanowionych w wykorzystaniem smartfonów lub pobitych przez nie same.

Dwa rdzenie po raz pierwszy

A to już rekord, którego - mimo największych starań - pobić się już nie da.

Obraz

25 stycznia 2011 roku do sprzedaży w Korei Południowej trafił LG Swift 2X. Stał on się tym samym pierwszym publicznie dostępnym telefonem uzbrojonym w dwurdzeniowy procesor, którym była Tegra 2 nVidii. Dodam, że konkurencyjny Galaxy S II pojawił się w sklepach dopiero w maju tego roku, więc LG miało sporą przewagę nad największym rywalem (choć w międzyczasie pojawiły się oczywiście inne dwurdzeniowce).

SMS-owy zawrót głowy

Bicie rekordów Guinnessa w jak najszybszym pisaniu SMS-ów to już klasyka. Benedikt Mordstein postanowił utrudnić sobie cały proces. 9 listopada 2015 roku niemiecki breakdance'owiec ustanowił światowy rekord w jak najszybszym wprowadzeniu wiadomości SMS podczas... obracania się na głowie.

Fastest time to type a SMS while performing head spins - Guinness World Records

Zgodnie z założeniami rekordu, SMS miał zawierać przysłowie złożone z przynajmniej 38 znaków. Kręcącemu się Niemcowi zajęło to 56,65 sekundy.

Smartfonowa choinka

W grudniu 2018 roku wpis do Księgi rekordów Guinnessa zagwarantowało sobie Xiaomi, budując aktywny wyświetlacz złożony z jak największej liczby smartfonów.

Obraz

Do zbudowania wielkiej świecącej choinki wykorzystano 1005 egzemplarzy smartfonu Xiaomi Mi Play. Poprzedni rekord (504 smartfony) został więc pobity niemal dwukrotnie.

Obraz

Dodam, że zbudowanie całej konstrukcji zajęło 12 godzin, więc nie wydaje się, by miał to być rekord wyjątkowo trudny do pobicia w przyszłości.

Najdłuższe granie na telefonie

We wrześniu 2018 wpis do Księgi wywalczyła sobie czwórka Polaków, którzy grali na swoich telefonach przez 30 godzin i 5 minut (z krótkimi, regulaminowymi przerwami). Poprzedni rekord z 2011, należący do Austriaków, wynosił 24 godziny i 10 minut.

Obraz
© fot. Patryk Kempiński

Rekord jest tym bardziej polski, że do jego pobicia wykorzystane zostały gry "Tanks a Lot" i "Darts Club" gdańskiego studia BoomBit. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj.

Kostki Rubika ułożone przez smartfony

15 marca 2014 roku kostka Rubika 9×9×9 została oficjalnie po raz pierwszy ułożona przez robota. Co istotne w całej historii, Brytyjczyk David Gilday do jego zbudowania wykorzystał klocki LEGO oraz smartfon Galaxy S III z układem Exynos 4 Quad, który był mózgiem całej operacji.

MultiCuber 999 Becomes the First Robot to Solve 9x9x9 Cube

Rozwiązanie łamigłówki zajęło robotowi 34 minuty oraz 25,89 sekundy. Sporo, ale pamiętajmy, że mówimy o kostce 9×9×9, w przypadku której liczba możliwych ułożeń jest... 278-cyfrowa.

Roboty skonstruowane przez tego samego konstruktora pobiły także rekordy w ułożeniu kostek 4×4×4 (Huawei P6)...

MultiCuber 3 Set Record for Solving a 4x4x4 Rubik's Cube

... oraz 3×3×3 (Galaxy S4).

CUBESTORMER 3 Smashes Rubik's Cube Speed Record

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)