Smartfony Samsung Galaxy z krytyczną luką w zabezpieczeniach

Smartfony Samsung Galaxy z krytyczną luką w zabezpieczeniach

Smartfony Samsung Galaxy z krytyczną luką w zabezpieczeniach
Źródło zdjęć: © fot. Pixabay
Klaudia Stawska-Magdziak
09.10.2019 07:43, aktualizacja: 09.10.2019 18:40

Samsung potwierdził w tym tygodniu luki w zabezpieczeniach, które wpływają na użytkowników urządzeń z serii Samsung Galaxy. Wśród nich jest krytyczna luka oraz trzy, które oceniane są jako "stanowiące wysokie zagrożenie". Narażonych jest 40 mln użytkowników.

Samsung potwierdził, że w smartfonach z serii Galaxy wykryto około 21 problemów z zabezpieczeniami, z czego 4 dotyczą systemu Android, a reszta - nakładki na interfejs użytkownika, którą udostępnia producent. Poniżej pełna lista zagrożonych telefonów:

Największym zagrożeniem jest luka SVE-2019-15435, która dotyczy przede wszystkich urządzeń Samsung Galaxy 9 i Note 9. Została scharakteryzowana jako krytyczna luka w zabezpieczeniach, ale jedyna informacja, którą podał producent, brzmi:

"Ulepszenie mechanizmu bezpieczeństwa IMEI jest wymagane w celu poprawy ochrony przed potencjalną manipulacją IMEI". Sugeruje to, że problem dotyczy metody obejścia czarnej listy IMEI, która uniemożliwia łatwą sprzedaż skradzionych urządzeń.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold - premiera składanego smartfona

Łatki błędów są powoli wdrażane, a ich udostępnianie użytkownikom rozpoczęło się już 8 października. Udostępniona została również najnowsza wersja Samsung Security Maintenance Release (SMR).

Aby zabezpieczyć się przed skutkami luk w zabezpieczeniach, należy jak najszybciej zaktualizować urządzenie. Odłożenie instalacji, w oczekiwaniu na nowsze aktualizacje, sprawia, że smartfon pozostaje narażony na możliwe ataki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)