Snapchat - co to jest i jak działa?

Na Snapchacie zdjęcia i filmy znikają po 10 sekundach
Na Snapchacie zdjęcia i filmy znikają po 10 sekundach
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Diana Klimowicz

12.02.2018 09:16, aktual.: 26.02.2020 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Snapchat jest aplikacją, służącą do komunikacji za pomocą zdjęć, krótkich filmików i czatu. Dodawane treści znikają po 10 sekundach. Filtr z psim jęzorem, zabawne naklejki czy tagi sprawiają, że aplikacja jest najchętniej wykorzystywana przez osoby od 14 do 24 lat. Swoje miejsce na Snapchacie znalazły też korporacje, często związane z dziennikarstwem czy rozrywką.

Co to jest Snapchat?

Snapchat to bezpłatna aplikacja na Androida lub iOS-a, służąca do wymiany snapów - zdjęć lub filmików, które mogą być wzbogacone filtrem, napisem, naklejką lub elementem animacji, dostosowującym się do twarzy.

Jak działa Snapchat?

Wśród funkcji Snapchata znajdują się też czat tradycyjny oraz video, a także mapa (Snap Map), na której możemy odnaleźć lokalizacje, w których znajdują się obecnie nasi znajomi. Wraz ze wzrostem popularności, zaczęło pojawiać się jeszcze więcej możliwości m.in.:

  • Discover - dostępne przez dobę treści rozrywkowe znanych firm (mogą zawierać reklamy);
  • Stories - dostępne przez dobę historie ze snapów, ułożonych w sposób chronologiczny; Snapchat umożliwia tworzenie własnych historii na podstawie snapów lub przyłączenie się do historii o większym zasięgu);
  • Live Stories - snapy z wydarzeń sportowych, muzycznych i nie tylko;
  • Spectacles - inteligentne okulary z funkcją nagrywania krótkich filmów na Snapchata; nagrania przesyłane są potem na naszego smartfona.

Snapchat - jak zainstalować?

Snapchata instalujemy poprzez pobranie z Google Play lub Apple Store. Następnie dostosowujemy nasz profil i zapraszamy znajomych, z którymi możemy dzielić się snapami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)