Snapdragon 865 i 765 pozwolą na aktualizację sterowników... z Google Play

Snapdragon 865 i 765 pozwolą na aktualizację sterowników... z Google Play

Alexander Supertramp / Shutterstock.com
Alexander Supertramp / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
05.12.2019 16:52, aktualizacja: 05.12.2019 18:44

Właśnie Qualcomm zrobił pierwszy krok do wprowadzenia usług aktualizacji sterowników do urządzeń z Androidem. Na pierwszy ogień pójdą najnowsze Snapdragony, np. model 865.

Sterowniki to programowe elementy podzespołów komputerowych, które odpowiadają za ich poprawną pracę.

Snapdragon zapowiedział właśnie nową generację swoich mobilnych układów. Okazuje się, że sterowniki do ich układów graficznych będzie można zaktualizować jak zwykłą aplikację.

Sterowniki układów Adreno ze Snapdragonów zaktualizujesz przez Google Play

W czasie Snapdragon Tech Summit odbywającego się na Hawajach Qualcomm zapowiedział nie tylko nowe procesory, ale także zadeklarował możliwość aktualizacji sterowników ich grafik.

Okazuje się, że będzie można zrobić to z poziomu Google Play. Oznacza, że aktualizacja będzie możliwa do przeprowadzenia przez zwykłego Kowalskiego - jej zainstalowanie będzie przypominało ściągnięcie zwykłej aplikacji ze sklepu. Wniosą one optymalizacje kodu i poprawki wydajności.

Opcja ma być dostępna na najnowszych układach Snapdragona: 865, 765 i 765G[/url]. Oczywiście kolejne układy również będą wspierać tę funkcję. Niestety, nie dotyczy to starych procesorów.

To duża zmiana w świecie Androida. Dotychczas aktualizacja sterowników musiała być powiązana z aktualizacją całego systemu operacyjnego, co powodowało duże opóźnienia w dostarczaniu ich użytkownikom.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)