Snapdragon Wear 4100+ ma szansę znacząco wydłużyć czas pracy przyszłych smartwatchów

Snapdragon Wear 4100+ ma szansę znacząco wydłużyć czas pracy przyszłych smartwatchów
Patryk Korzeniecki

01.07.2020 09:52, aktual.: 01.07.2020 11:52

Qualcomm w najnowszym procesorze Snapdragon Wear 4100+ zadbał nie tylko o znaczące zwiększenie wydajności. Dzięki dedykowanemu koprocesorowi przyszłe zegarki z systemem Wear OS powinnny mieć znacząco mniejszy apetyt na energię.

Snapdragon Wear 4100+ ma napędzać przyszłe smartwatche z systemem Wear OS na pokładzie. Sprawdźmy, co takiego zaproponował Qualcomm w specyfikacji.

Snapdragon Wear 4100+ jest znacznie szybszy od poprzednika

Według wyliczeń Qualcomma, najnowszy procesor dla inteligentnych zegarków cechuje się aż o 85 proc. większą wydajnością w stosunku do modelu Snapdragon Wear 3100.

Snapdragon Wear 4100+ bazuje na procesie 12 nm. W środku znajdziemy cztery rdzenie o częstotliwości 1,7 GHz, układ graficzny Adreno 504 i obsługę pamięci LPDDR3 oraz eMMC 4.5. Może być on bazowany na smartfonowej jednostce Snapdragon 429.

Obraz

Snapdragon Wear 4100+ ma ponadto specjalny koprocesor

Dodatkowa jednostka obliczeniowa pozwala na zmniejszenie poboru prądu przy ciągłym wyświetlaniu godziny. Energooszczędny koprocesor odpowiada też za ciągły pomiar tętna i kroków, obsługę alarmów i wibracji. Ponadto Qualcomm chwali się, że dzięki niemu zegarek szybciej się wybudza po podniesieniu ręki.

Snapdragon Wear 4100+ w stosunku do poprzednika w ogólnym rozrachunku zużywa 25 proc. mniej energii. Ma na to wpływ nie tylko sama architektura, ale także obsługa energooszczędnego Bluetooth 5.0.

Obraz

Wspomnę jeszcze o obsłudze NFC, Wi-Fi w standardach od a do n i kilku technologii lokalizacyjnych z GPS na czele. Wprawdzie Snapdragon Wear 4100+ pozwala na nagrywanie obrazu w FHD z szybkością 30 kl/s, jednak kamerki w zegarkach są rzadko instalowane przez producentów.

Przewidziano jeszcze model Snapdragon Wear 4100. Różni się jedynie brakiem koprocesora. Poza tym jednostki mają taką samą specyfikację.

Jednym z pierwszych inteligentnych zegarków z omawianą platformą ma być TicWatch Pro 3 firmy Mobvoi. Nie ma na tę chwilę informacji na temat daty premiery oraz jego ceny.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)