Według Sony w 2017 roku na rynku smartfonów zadomowią się podwójne aparaty

Według Sony w 2017 roku na rynku smartfonów zadomowią się podwójne aparaty

HTC One (M8)
HTC One (M8)
Źródło zdjęć: © HTC
Konrad Błaszak
04.02.2016 13:59, aktualizacja: 04.02.2016 15:02

Sony na rynku smartfonów nie radzi sobie najlepiej, ale zupełnie inaczej wygląda to w przypadku aparatów do telefonów. W tym segmencie Japończycy są liderami i warto ich słuchać. Według nich w 2017 roku producenci na poważnie wezmę się za podwójne aparaty.

Jeśli miałbym powiedzieć, co jest dla mnie najistotniejsze w smartfonie to prawdopodobnie wybrałbym duże możliwości fotograficzne. Nie jestem wyjątkiem, dlatego producenci regularnie starają się poprawiać aparaty w swoich urządzeniach. Według przecieków LG w modelu G5 może postawić na podwójny aparaty, co zdaje się być przyszłościowym rozwiązaniem.

Jak informuje Xperia Blog, CFO Sony, czyli Kenichiro Yoshida wypowiedział się na temat podwójnych aparatów w smartfonach:

Kenichiro Yoshida:

Wierzymy, że w przyszłym roku nasze podwójne aparaty pojawią się w urządzeniach czołowych graczy. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że rynek smartfonów rośnie, ale segment topowych urządzeń zwalnia. To może wpłynąć negatywnie na zapotrzebowanie względem podwójnych aparatów. Dlatego wierzymy, że prawdziwy wykorzystywanie tego rozwiązania na dobre rozpocznie się w 2017 roku.

Nie został w tej wypowiedzi wymieniony żaden konkretny producent, ale większość osób uważa, że może chodzić o Apple'a. Plotki o tym, że gigant z Cupertino zainteresuje się podwójnymi aparatami pojawiają się już od wielu miesięcy, a ostatnio przybrały na sile. Według analityka Ming-Chi Kuo - jak informuje Apple Insider - iPhone 7 Plus pojawi się w dwóch wersjach i jedna będzie mieć dwie matryce na tylnym panelu. Obydwa aparaty w specjalnym wariancie mają mieć12 megapikseli. Jeden z nich będzie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu oraz szerszy kąt widzenia, a drugi w optyczny zoom (Apple w zeszłym roku opatentowało już swój pomysł na zoom w smartfonach, via patentlyapple.com).

Należy też pamiętać, że Apple kupił firmę Lynx zajmującą się aparatami z kilkoma obiektywami. Drugim znakiem, że tegoroczny lub przyszłoroczny iPhone będzie wyposażony w takie rozwiązanie jest to, że za produkcje matryc ma odpowiadać - tak samo jak i do tej pory - Sony. Patrząc na te przecieki przez pryzmat wypowiedzi pracownika japońskiej firmy zastosowanie podwójnego aparatu w iPhonie 7 Plus (lub 7s Plus) nie wydaje się już takie abstrakcyjne.

Warto przypomnieć, że HTC One M8 również stawiał na dwie matryce i dzięki temu mógł robić zdjęcia, jak to poniższe:

Zdjęcie zrobione za pomocą One'a (M8)
Zdjęcie zrobione za pomocą One'a (M8)

Na końcu muszę dodać, że moim zdaniem montowanie podwójnych aparatów jest jedną z ciekawszych dróg, jaką mogą obrać producenci. Przez jakiś czas używałem Honora 6 Plus z dwoma matrycami i moje zdjęcia jedzenie jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze, a w dzisiejszych czasach portali społecznościowcych to jest niezwykle ważne...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)