Sony SmartWatch, Xperia SmartTags i Smart Wireless pro - świetne akcesoria dla Androida

SmartWatch
SmartWatch
Tomasz Hamryszak

10.01.2012 09:30, aktual.: 10.01.2012 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejsza konferencja Sony przyniosła nowości nie tylko w kategorii smartfonów, ale również akcesoriów. Szczęśliwcy, którzy są w Las Vegas, mieli okazję zobaczyć gadżety SmartWatch, Xperia SmartTags oraz Smart Wireless pro. Czym są te inteligentne dodatki?

SmartWatch

SmartWatch | fot. Sony Ericsson
SmartWatch | fot. Sony Ericsson

Gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni zaprezentował trzy nowe akcesoria z serii Smart Extras, przeznaczone do współpracy z urządzeniami opartymi na systemie Android. Pierwszym jest SmartWatch - następca mikrowyświetlacza o nazwie Sony Ericsson LiveView. Podobnie jak poprzednik nowe akcesorium komunikuje się ze smartfonem za pomocą łączności Bluetooth.

Sony SmartWatch pozwala na zarządzanie telefonem bezpośrednio z poziomu dotykowego mikrowyświetlacza. Gadżet umożliwia przeglądanie wiadomości, podgląd nadchodzącego połączenia czy instalowanie dedykowanych aplikacji poszerzających jego możliwości. Ma także prostego klienta Facebooka, Twittera oraz widżet pogodowy. Użytkownik jest informowany o najnowszych zdarzeniach dzięki wbudowanej wibracji. Wyposażenie gadżetu obejmuje również akcelerometr.

SmartWatch swoim przeznaczeniem i funkcjami właściwie niewiele różni się od poprzednika. Cieszy jednak wiele udoskonaleń, których zabrakło w LiveView. Wśród najważniejszych warto wymienić lepiej wykonaną obudowę, odporność na zachlapania i poprawiony uchwyt, przytwierdzający mikrowyświetlacz do paska na rękę.

SmartWatch

Smart Wirless pro

Smart Wireless Headset | fot. Sony Ericsson
Smart Wireless Headset | fot. Sony Ericsson

Kolejnym dodatkiem ze stajni Sony jest bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Smart Wireless pro. Tak jak mikrowyświetlacz słuchawki łączą się z telefonem poprzez moduł Bluetooth. Zestaw został wyposażony we wbudowany wyświetlacz, na którym prezentowane są obecnie odtwarzany utwór, przychodzące połączenia oraz SMS-y. Smart Wireless Headset pro samodzielnie odczytuje nowe wiadomości.

Dzięki slotowi kart pamięci microSD zestaw może pracować jako samodzielny odtwarzacz MP3 lub jako radio. Komplet składa się dokanałowych słuchawek, które świetnie wytłumiają dźwięki z otoczenia. Połączone są one za pomocą płaskiego kabla, co zapobiega uciążliwemu plątaniu się zestawu.

Smart Wireless Headset pro

Xperia SmartTags

Xperia SmartTags | fot. Sony Ericsson
Xperia SmartTags | fot. Sony Ericsson

Jednym z ciekawszych gadżetów zaprezentowanych przez Sony są breloki wykorzystujące technologię NFC. Te małe zawieszki o nazwie Xperia SmartTags spodobają się osobom, które zmęczyło ciągłe przełączenie trybów telefonu w momencie, gdy wychodzą do pracy, wsiadają za kierownicę czy kładą się spać.

Zasada działania tego gadżetu jest banalnie prosta. Wystarczy zbliżyć Smart Tags do obudowy telefonu, a zaprogramowane ustawienia zostaną natychmiast uruchomione. Sposób obsługi nietypowego akcesorium wyjaśniono w poniższym nagraniu:

Źródło: Sony Ericsson

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)