Sony już w przyszłym miesiącu pokaże Xperię T4 Ultra, czyli super selfiefon?

Sony już w przyszłym miesiącu pokaże Xperię T4 Ultra, czyli super selfiefon?

Sony Xperia T3
Sony Xperia T3
Źródło zdjęć: © Sony
Konrad Błaszak
13.07.2015 07:52, aktualizacja: 13.07.2015 09:52

Sony w ostatnich miesiącach rozbudowuje dość rozsądnie swoją średnia półkę, a już w przyszłym miesiącu może pojawić się kolejny przedstawiciel tego segmentu. Xperia T4 Ultra będzie mocnym smartfonem, którego pokochają fani selfie.

Sony w ostatnim czasie pokazało dwa sensowne modele ze średniej półki, Xperię M4 Aqua oraz C4. Oprócz tych modeli pojawiła się też Xperia Z3+, która tego sensu ma dużo mniej, dlatego już we wrześniu może zostać ona zastąpiona przez kolejną topową generację smartfonów japońskiej firmy, czyli Z5. Trzy modele z topowej półki mają zostać pokazane na wrześniowych targach IFA, a według strony mobile.it168.com Japończycy nie zdecydują na wykorzystanie Snapdragona 820. Ponadto następca Xperii Z3 Compact może wykorzystywać ulepszoną wersją Snapdragona 810. Możliwe również, że pojawi się 4-calowy model z procesorem Qualcomma o numerze 620.

Najciekawsze dla wielu będą informacje o smartfonie Sony Lavender, który już kilkukrotnie pojawił się w sieci, a przedni panel został nawet sfotografowany. Wspomniane źródło potwierdza specyfikację tego modelu, która ma być następująca:

  • 5,5-calowy ekran o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli);
  • 8-rdzeniowy MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz;
  • 2 GB pamięci RAM;
  • dwa 13-megapikselowe aparaty (zarówno z przodu jak i z tyłu) z diodami LED;
  • Dual SIM (opcjonalnie);
  • Android 5.0 Lollipop.

Telefon ma trafić na rynek jako Xperia T4 Ultra i - jak widać po specyfikacji - będzie to model bardzo podobny do Xperii C4. Może to oznaczać, że jego dostępność będzie ograniczona regionalnie. Wspomniane urządzenie z serii C również nie wszędzie się pojawiło (np. u nas). Dlatego jest duża szansa, że obydwa produkty są przeznaczone na inne rynki, co oznaczałoby, że do Polski może trafić T4 Ultra.

Sony Xperia T4 Ultra o numerach kodowych E5503 lub E5563 (prawdopodobnie zależnie od rynku lub wersji dual SIM oraz zwykłej) według tego samego źródła ma zostać zaprezentowana już w przyszłym miesiącu. Przewidywana cena tego modelu to między 280, a 300 dolarów, czyli około 1050-1130 złotych. Za takie pieniądze może to być bardzo ciekawy model, szczególnie jeśli ktoś uwielbia robić sobie selfie.

Jeśli T4 Ultra zostanie pokazana już w sierpniu, to moim zdaniem oznaczałoby to bardzo ciekawy wrzesień w wykonaniu Japończyków. Dla Sony targi IFA były zawsze bardzo istotne, więc możliwe, że nie chcieliby oni odwracać uwagi od flagowców takim średniakiem i dlatego zostanie on pokazany wcześniej. Bez wątpienia nadchodzące tygodnie będą ciekawe w wykonaniu Sony, więc warto przyglądać im się ze szczególną uwagą.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)