Sony Xperia XZ Premium wkrótce w przedsprzedaży. Cena pozytywnie mnie zaskoczyła

Sony Xperia XZ Premium wkrótce w przedsprzedaży. Cena pozytywnie mnie zaskoczyła

Sony Xperia XZ Premium
Sony Xperia XZ Premium
Mateusz Żołyniak
14.04.2017 17:37, aktualizacja: 13.12.2017 11:57

Wiemy już, kiedy Sony Xperia XZ Premium trafi do przedsprzedaży na polskim rynki i jaka będzie jej cena. Już razu można stwierdzić, że nowy flagowiec japońskiej firmy został całkiem rozsądnie wyceniony.

Myślałem, że cena będzie znacznie wyższa

Gdy Sony zapowiedziało oficjalnie Xperię XZ Premium spodziewałem się, że cena urządzenia będzie zbliżona do tej, z którą startowała Xperia Z5 Premium, a więc 3999 zł. Nic jednak z tych rzeczy. Japońska firma tym razem bardziej rozsądnie wyceniła swojego flagowca. Cena Xperii XZ Premium to 3199 zł.

Nie są to małe pieniądze, ale topowa nowość Sony Mobile nie wypada pod tym względem źle na tle konkurencji. Nowa Xperia jest tańsza niż Samsung Galaxy S8 (3499 zł), HTC U Ultra (3499 zł) czy LG G6 (3299 zł). Jest tylko jedno "ale".

Minie jeszcze chwila zanim sprzęt Sony trafi do przedsprzedaży. Ma to nastąpić dopiero za 24 dni, a więc 8 maja. Wtedy okaże się, jak długo przedsprzedażowa akcja będzie trwać i kiedy pierwsze egzemplarze będą wysyłane do klientów. Na tej stronie szczegóły mają pojawić się w przyszłości.

Polski oddział firmy zdradził jedynie, że na klientów, którzy skorzystają z oferty przedsprzedażowej, czeka "bombowa niespodzianka". Kto wie, może Sony Mobile przygotuje podobną akcję do tej z 2016 roku, gdy do przedsprzedaży wchodziły Xperie X, XA i X Performance. Wtedy klienci otrzymywali vouchery na przejażdżkę czołgiem, zwiedzanie kopalni, masaż tajski i inne atrakcje.

Polskie ceny Xperii XA1 i XA1 Ultra

Xperia XZ Premium nie jest jedyną nowością Sony Mobile, która została (dość) rozsądnie wyceniona. Wkrótce w sprzedaży na naszym rynku mają pojawić się tańsze modele z linii Xperia XA, których startowe ceny są niższe niż w przypadku ubiegłorocznych modeli. Prezentują się one następująco:

Mniejsze urządzenie ma trafić do pierwszych klientów już w tym miesiącu (od 24 kwietnia). Na Xperię XA1 Ultra trzeba będzie poczekać do połowy przyszłego miesiąca; egzemplarze wysyłane będą od 18 maja.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)