Wyciekają ceny Xperii XZ2 i XZ2 Compact. Ta druga może być łakomym kąskiem

Wyciekają ceny Xperii XZ2 i XZ2 Compact. Ta druga może być łakomym kąskiem

Sony Xperia XZ1 Compact niebawem może doczekać się następcy
Sony Xperia XZ1 Compact niebawem może doczekać się następcy
Mateusz Żołyniak
21.02.2018 14:53, aktualizacja: 21.02.2018 15:53

Jednymi z najciekawszych nowości na Mobile World Congress 2018 mogą być Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact. Nowe flagowce mają być w końcu pierwszymi modelami Sony o nowym wzornictwie. Japończykom udaje się póki co utrzymać w tajemnicy szczegóły dotyczące wyglądu, ale z innymi aspektami urządzeń jest gorzej.

Obie nowe Xperie ze Snapdragonem 845?

Nową porcję informacji na temat topowych Xperii przedstawił serwis Swedroid. Wskazał on jasno, że Xperia XZ2 będzie wyposażona w:

Xperia XZ2 Compact ma mieć bardzo podobną specyfikację techniczną; główna różnica to 5-calowy panel FullHD+. Ekran o tej samej rozdzielczości będzie mieć zapewne również zwykła Xperia XZ2. Szwedzi wskazują do tego, że żadna z topowych nowości Sony nie będzie wyposażona w złącze Jack 3,5 mm.

Model Sony 90QB16R w bazie Geekbench
Model Sony 90QB16R w bazie Geekbench

Informacje te zdaje się potwierdzać nowy wpis w bazie programu Geekbench, który dotyczy urządzenia Sony o oznaczeniu kodowym "90QB16R", o czym doniósł serwis TelefoonAbonnement.

Wciąż pozostaje kilka niewiadomych, którymi może zaskoczyć Sony. I nie chodzi wcale o wygląd. Nie są znane bowiem dokładne dane na temat m.in.:

  • podwójnego aparatu głównego, który podobno Japończycy mają wykorzystać;
  • pojemności zastosowanych ogniw;
  • sposobu umieszczenia czytnika linii papilarnych;
  • dodatków w oprogramowaniu i zmian w autorskich nakładce.

Niewiadomych jest jeszcze kilka, ale cena do nich już nie należy

Swedroid już teraz wskazuje za to, że Sony Xperia XZ2 wyceniana będzie na 7990 szwedzkich koron (ok. 3340 zł), a model Compact ma kosztować 5990 szwedzkich koron (ok. 2500 zł). Różnica w cenie wydaje się spora biorąc pod uwagę, że modele mają mieć niemal tę samą specyfikację.

Nie ma co wyrokować nie znając polskich cen, ale jeżeli i w Polsce Xperia XZ2 Compact będzie wyceniana na starcie na ok. 2500 zł, to urządzenie to może cieszyć się sporą popularnością. Wykorzystując 5-calowy ekran o formacie 18:9 japońska firma może stworzyć naprawdę kompaktowe urządzenie, a tych na rynku nie ma obecnie wielu. Nie wspominając nawet o naprawdę dobrze wyposażonych modelach tego typu.

Szczegóły na temat dostępności nowych Xperii w Polsce pojawią się zapewne wkrótce. Nie dość bowiem, że modele XZ2 i XZ2 Compact zostaną oficjalnie zaprezentowane na MWC 2018, to do sprzedaży mają trafić już 6 marca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)