Sophos - darmowy antywirus dla Maca

Strona głównaSophos - darmowy antywirus dla Maca
04.11.2010 06:30
Sophos - darmowy antywirus dla Maca
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, poinformował o dostępności darmowego programu antywirusowego na platformę Mac, przeznaczonego dla użytkowników domowych. Oprogramowanie jest dostępne do pobrania bez żadnych opłat, ograniczeń czasowych i nie wymaga rejestracji.

Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac chroni przed wszystkimi znanymi zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania, a także trojanami, wirusami, robakami oraz spyware. Odwiedź tę witrynę, aby dowiedzieć się więcej i pobrać program.

Bazując na flagowym pakiecie oprogramowania security Sophos, który dba obecnie o bezpieczeństwo ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie, Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac został wydany w odpowiedzi na rosnące zaniepokojenie złośliwym oprogramowaniem na platformie Mac.

Najnowsze badanie Sophos przeprowadzone na grupie 640 osób wykazało, że 95% użytkowników obawia się nasilonych ataków malware na komputerach z logo nadgryzionego jabłka w przyszłości*.

Mimo że złośliwe oprogramowanie jest bardziej powszechne na systemie Windows, stale rosnący udział Apple'a w rynku sprawia, że Mac staje się coraz bardziej atrakcyjną platformą dla autorów złośliwego oprogramowania i celem ataków hakerów. Chris Kraft, wicedyrektor ds. zarządzania produktem w Sophos, powiedział:

Podczas gdy większość firm uznaje wagę ochrony swoich komputerów Mac przed zagrożeniami ze strony malware, to już większość użytkowników domowych nie. Oferując bezpłatne oprogramowanie security dla użytkowników domowych staramy się chronić ich komputery Mac przed dzisiejszymi i jutrzejszymi zagrożeniami. Każdy wie, że Maci to piękne komputery - Sophos chce przyłożyć rękę do utrzymania ich takimi.

Ostatnie zagrożenia dla użytkowników Maca zawierały:

  • Strony internetowe, które wyglądają na autentyczne witryny producentów oprogramowania, a tak naprawdę udostępniają pliki nafaszerowane złośliwym kodem.
  • Malware ukryty w pirackim oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem sieci P2P.
  • Linki do seksownych klipów wideo, które można obejrzeć dopiero po zainstalowaniu specjalnej wtyczki zainfekowanej koniem trojańskim.
  • Popularne konta na Twitterze, takie jak to należące do byłego pracownika Apple'a, Guya Kawasaki, który umieszczał linki do stron internetowych mających na celu infekowanie komputerów Mac.
  • Wirusy Windows, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem poczty elektronicznej, stron internetowych lub na dysku USB albo służą do zainfekowania wirtualnej instalacji systemu Windows na komputerze Mac.
Większość ludzi nie wie, że Apple uznał problem złośliwego oprogramowania na komputerach Mac poprzez włączenie elementarnej ochrony przed garstką trojanów w systemie Snow Leopard. Ale 95% respondentów jest przekonana, że więcej jest w drodze. Mądrzy użytkownicy maców zabezpieczą swoje komputery już teraz, przechytrzając autorów złośliwego oprogramowania - jeśli mocno utrudnimy ich pracę, czyli infekowanie komputerów Mac, pójdą gdzie indziej w poszukiwaniu łatwego zarobku
  • powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos.

Sophos Anti-Virus Home Edition zapewnia automatyczne skanowanie w trybie dostępu do pliku (on-access), które działa w tle, co oznacza, że użytkownicy Maca nie muszą uruchamiać skanowania ręcznego, by ich pliki były chronione przed milionami wirusów, robaków, trojanów i oprogramowaniem spyware.

Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac jest wspierany przez SophosLabs, globalną sieć wysoko wykwalifikowanych naukowców i analityków z firmy Sophos, chroni przed znanymi i nowo powstającymi zagrożeniami.

Sophos uruchomił także forum poświęcone wsparciu platformy Mac, aby umożliwić użytkownikom komunikację z innymi w swojej społeczności i uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania związane z produktem lub bezpieczeństwem na komputerach Mac.

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)