Stało się. Xiaomi trzecim graczem na rynku smartfonów!

Stało się. Xiaomi trzecim graczem na rynku smartfonów!

Zmodyfikowane zdjęcie: Winners podium
Zmodyfikowane zdjęcie: Winners podium
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
28.10.2014 16:50, aktualizacja: 28.10.2014 17:50

Co prawda na razie są to jedynie nieoficjalne analizy, ale - biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju firmy - istnieje duże prawdopodobieństwo, że dane pokrywają się z rzeczywistością.

Analitycy z IHS iSuppli twierdzą, że w trzecim kwartale tego roku Xiaomi sprzedało aż 19 milionów smartfonów, dzięki czemu firma stoi już na podium największych producentów smartfonów na świecie tuż za Samsungiem i Apple'em. Na czwarte miejsce zepchnięty został ponoć Huawei z wynikiem 16,8 mln egzemplarzy. Niestety firma nie podaje dokładnych prognoz dotyczących sprzedaży słuchawek Lenovo, LG czy HTC, ale można bezpiecznie założyć, że te koncerny poradziły sobie gorzej.

Dla większości Europejczyków taki wynik może być dość zaskakujący, gdyż produkty Xiaomi - nie licząc nieoficjalnych kanałów dystrybucji - są u nas niedostępne. Firma znakomicie radzi sobie jednak w Chinach, czyli de facto rynku większym niż Europa i Stany Zjednoczone razem wzięte.

Xiaomi zostało założone w 2010 roku i początkowo zajmowało się wyłącznie rozwojem modyfikacji Androida o nazwie MIUI. Pierwszy smartfon firmy powstał w połowie 2011 roku, a już rok później z jej urządzeń korzystało 5,7 mln konsumentów. W 2013 roku sprzedaż dobiła do imponującego poziomu 18,7 mln, a wynik ten i tak jest słabszy od tego, który udało się osiągnąć tylko w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Nie da się zatem ukryć, że Xiaomi jest absolutnym fenomenem na mobilnym rynku. Nie bez powodu zresztą firma nazywana jest "chińskim Apple'em". A to przecież dopiero początek jej drogi, bo mówimy o firmie, która jeszcze 5 lat temu w ogóle nie istniała.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)