Statystyki Androida na kwiecień 2017 pokazują, że Pixel nie bije rekordów popularności

Statystyki Androida na kwiecień 2017 pokazują, że Pixel nie bije rekordów popularności
Miron Nurski

07.04.2017 10:12, aktual.: 07.04.2017 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google opublikował najnowsze statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji jego systemu.

Z najnowszej wersji Androida korzysta co dwudziesty użytkownik systemu

Wynik niezbyt imponujący. Zwłaszcza że kwestia "najnowszej" jest lekko naciągana, gdyż 4,9 proc. dają sumarycznie wersje 7.0 i android 7.1. Ta druga wykręciła raptem 0,4 proc. Najpopularniejszy wciąż jest Android 6.0 Marshmallow z 2014 roku. Kontroluje on ponad 31 proc. urządzeń z Androidem.

Cały czas nieźle trzyma się także 2.3 Gingerbread, który jesienią będzie obchodził swoje siódme urodziny.

Mimo starań Google'a, nic się w świecie Androida nie zmienia

Przypomnę, że deweloperska wersja Androida 7.0 zadebiutowała w marcu ubiegłego roku, a finalna w październiku. Producenci mieli wyjątkowo dużo czasu na rozpoczęcie prac nad aktualizacją.

Spójrzmy jednak na statystyki Androida z kwietnia 2016. Najnowszy wówczas Marshmallow miał 4,6 proc. rynku. Dziś najnowsza wersja systemu ma 4,9 proc., więc dynamika wzrostu zbytnio się nie zmieniła.

Pixele pod względem sprzedażowym najwidoczniej także szału nie robią

Te smartfony zadebiutowały w październiku ubiegłego roku od razu z Androidem 7.1 na pokładzie. Według danych z września 2015, z Androida aktywnie korzysta 1,4 miliarda osób. Dane te nie są świeże, ale skoro Google nie udostepnił jeszcze nowszych, najwidoczniej wielkiego wzrostu od tamtej pory nie było.

Skoro z Androida 7.1 korzysta 0,4 proc. użytkowników, liczbowo daje to nam jakieś 5,6 mln osób. No, może 1-2 mln więcej zakładając, że liczba aktywnych użytkowników Androida przez ostatnie 1,5 roku zauważalnie wzrosła.

Tak czy inaczej, aby oszacować liczbę sprzedanych Pixeli, musimy odjąć inne urządzenia, które też mają Androida 7.1. M.in. zaktualizowane Nexusy 5X, 6P, 6, 9, Player oraz Pixel C. Nie wiem, jak wiele ich jest, ale lekko licząć pewnie zrobiłyby się z tego 2-3 mln.

Wygląda na to, że Google sprzedał nie więcej niż 3-6 milionów Pixeli. Wynik niezbyt zachwycający. Co prawda smartfony nie są dostepne globalnie, ale w krajach, w których można je kupić, promowane są ze sporą pompą. W Wielkiej Brytanii swego czasu nietrudno było naciąć się na gigantyczny baner z Pixelem.

A kto z Was korzysta już z Androida Nougat?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)