Steve Jobs planował tańszego iPhone'a?

Steve Jobs planował tańszego iPhone'a?

Koncept iPhone 5S (fot. concept-phones.com)
Koncept iPhone 5S (fot. concept-phones.com)
Adrian Nowak
02.04.2013 12:57, aktualizacja: 02.04.2013 14:57

Jak wiele czasu zajmuje przygotowanie smartfona? Według przedstawiciela firmy Apple gadżety, które dopiero trafią na rynek, były rozwijane już kilka lat temu.

Michael Foulkes, reprezentujący koncern z Cupertino, rozmawiał ostatnio z przedstawicielami prawa z San Francisco na temat wbudowania w nowe iPhone'y zdalnej blokady. Miałoby to być pomocne w przypadkach kradzieży lub zgubienia sprzętu. Łatwo jednak wyobrazić sobie nadużycia związane ze stosowaniem tego typu funkcji.

Apple publicznie próbował więc przekonać, że wprowadzanie nowości do smartfonów, które niedługo pojawią się na rynku, jest bardzo trudnym zadaniem. Foulkes uzasadniał swoją tezę w ciekawy sposób: podkreślił, że nowe modele iPhone'a, które pojawią się niedługo, były projektowane jeszcze "przed czasami Tima Cooka".

Jeśli nie są to jedynie wyssane z palca argumenty, które miały przekonać lokalne władze, są bardzo zaskakujące. W biografii Steve'a Jobsa można było przeczytać, że wprowadzał on poprawki do nowych urządzeń dosłownie w ostatniej chwili, jednak skala popularności iPhone'a bez wątpienia zmusza do planowania produkcji znacznie wcześniej niż kiedyś.

Warto przypomnieć, że według nieoficjalnych informacji Apple ma zaprezentować w tym roku iPhone'a 5S i tańszą wersję telefonu. Właśnie w tym kontekście prace Jobsa nad urządzeniem wydają się najbardziej interesujące - wielu użytkowników twierdziło, że nigdy nie zgodziłby się on na taki kompromis.

Czy "tańszy iPhone" rzeczywiście będzie tani? Można mieć co do tego wątpliwości. Zważywszy jednak na to, że Samsung ma w swoim portfolio smartfony z bardzo różnymi wielkościami ekranu, Apple bez wątpienia nie może się biernie przyglądać rozwojowi wydarzeń. Czy Jobs już kilka lat temu przewidział, że jeden drogi model telefonu nie wystarczy, by zaspokoić potrzeby wszystkich? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

Już w 2014 roku powinniśmy jednak poznać Apple'a, którego kształt jest efektem działań Tima Cooka. Choć Jobs mógł oczywiście zostawić plan dotyczący rozwoju głównych linii urządzeń, to do Cooka należało będzie najtrudniejsze: wdrożenie wizji w życie.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)