Sukces programu Omnispace. Powstaje pierwsza globalna hybrydowa sieć komórkowa

Sukces programu Omnispace. Powstaje pierwsza globalna hybrydowa sieć komórkowa

Sukces programu Omnispace. Powstaje pierwsza globalna hybrydowa sieć komórkowa
Źródło zdjęć: © Omnispace
Konrad Siwik
09.06.2022 12:42, aktualizacja: 09.06.2022 14:42

Satelita Omnispace Spark-2 z sukcesem został umieszczony na orbicie. Jest to kolejny poważny krok w stronę stworzenia pierwszej globalnej hybrydowej sieci komórkowej.

Omnispace i Thales Alenia Space ogłosiły, że satelita Omnispace Spark-2 dotarł na orbitę. Pierwszy satelita Omnispace Spark-1 znalazł się na orbicie w kwietniu 2022 r., drugi Omnispace Spark-2 dołączył do swojego poprzednika w maju. Zakończenie fazy rozmieszczenia satelitów oznacza początek fazy rozwoju pierwszej na świecie sieci satelitarnej obsługującej technologię 5G.

Tym samym rozpoczęło się wdrożenie globalnej sieci komórkowej Omnispace (NTN). Thales Alenia Space był głównym wykonawcą projektu, a satelity powstały we współpracy z partnerami przemysłowymi: NanoAvionics, ANYWAVES i Syrlinks. Na orbitę Omnispace Spark-2 został dostarczony przez Exolaunch na pokładzie misji SpaceX Transporter.

– Po zakończeniu programu Omnispace Spark, z niecierpliwością czekamy na uruchomienie pierwszej globalnej sieci komórkowej i połączenie naszych satelitów w przestrzeni kosmicznej z urządzeniami znajdującymi się na Ziemi – powiedział Ram Viswanathan, prezes i dyrektor generalny Omnispace LLC – Globalna sieć to przełom na rynku technologicznym, który zapewni nową jakość i możliwości zarówno konsumentom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom i agendom rządowym.

Wizualizacja satelitów Omnispace
Wizualizacja satelitów Omnispace© Omnispace

System satelitów generacji NGSO rozmieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) będzie działać w 3GPP w paśmie n256, które zostało wystandaryzowane do pracy w sieci NTN. Takie parametry umożliwią bezpośredni dostęp do globalnej łączności urządzeniom w korporacjach, instytucjach rządowych, przedsiębiorstwach oraz na rynku konsumenckim na całym świecie.

Łączność mobilna 5G w jednej globalnej sieci tworzy nowoczesną infrastrukturę komunikacyjną, która zadecyduje o dalszym rozwoju światowej gospodarki cyfrowej. Nowa i skuteczniejsza metoda łączności staje się platformą rozwoju dalszych innowacji dla operatorów sieci komórkowych, ich klientów i partnerów, łącząc różne gałęzie przemysłu z miliardami użytkowników.

Konrad Siwik, dziennikarz Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)