Super Mario Run oficjalnie "pojawił się" w Google Play, ale jeszcze nie zagrasz

Super Mario Run oficjalnie "pojawił się" w Google Play, ale jeszcze nie zagrasz

Super Mario Run oficjalnie "pojawił się" w Google Play, ale jeszcze nie zagrasz
Miron Nurski
29.12.2016 11:54, aktualizacja: 29.12.2016 12:54

Stało się - Nintendo wrzuciło właśnie do Sklepu Play swój najnowszy hit - Super Mario Run. No dobra, "wrzuciło" to trochę dużo powiedziane.

Super Mario Run na Androida - rusza wstępna rejestracja

Choć witryna poświęcona tej grze jest już widoczna w Google Play, zamiast opcji "pobierz" widnieje przycisk "wstępnie zarejestruj". Dzięki temu każdy zainteresowany dostanie powiadomienie, gdy gra już się pojawi.

Kiedy dokładnie Super Mario Run trafi na Androida? Póki co Nintendo na temat oficjalnej daty premiery milczy. Obawiam się jednak, że może minąć ładnych parę tygodni, jeśli nie miesięcy.

Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało to w przypadku premiery Super Mario Run na iOS.

  1. 7 września ruszyła wstępna rejestracja w App Storze;
  2. 15 listopada ujawniono datę premiery i cenę gry;
  3. 15 grudnia gra oficjalnie wylądowała na iPhone'ach.

Użytkownicy iOS-u na możliwość zaproszenia słynnego hydraulika do swoich telefonów czekali ponad trzy miesiące. Jeśli w przypadku Androida będzie podobnie, premiera może mieć miejsce dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Gwiazda Super Mario Run zaczyna przygasać

Premierze gry towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę akcja marketingowa, w której palce maczał sam Apple. Baner promujący Mario świecił w App Storze wiele tygodni przed premierą. Ba, sama zapowiedź gry przez twórcę oryginalnego Mario miała miejsce na tej samej konferencji, na której pokazano iPhone'a 7.

Shigeru Miyamoto — twórca Mario — zapowiedział grę podczas wrześniowej konferencji Apple'a
Shigeru Miyamoto — twórca Mario — zapowiedział grę podczas wrześniowej konferencji Apple'a© Apple

To wszystko sprawiło, że Super Mario Run szybko zaczął bić rekordy popularności. Wystarczyły cztery dni, by grę pobrano z App Store'a 40 milionów razy.

Niestety dla Nintendo, choć gra zadebiutowała raptem dwa tygodnie temu, największy szał ma już raczej za sobą. Mario błyskawicznie znalazł się na szczycie listy najbardziej dochodowych gier, ale już po trzech dniach z niego spadł. Obecnie zajmuje 10 miejsce, a na pierwsze powróciło Pokemon GO, które trzyma się do dziś.

Android szansą na drugą młodość

iOS ma wysoki udział rynkowy w krajach rozwiniętych, ale globalnie silniejszy jest Android. Nintendo wkrótce dotrze do setek milionów potencjalnych graczy i jestem przekonany, że Mario będzie bił rekordy popularności w Google Play i o hydrauliku znów zrobi się głośno.

Mnie najbardziej ciekawi androidowa cena pełnej wersji gry. 10 euro (równowartość 45 zł) w przypadku iOS-u to, nie ukrywajmy, wysoka kwota.

Ja Super Mario Run zakupiłem w dniu premiery i nie żałuję. Co prawda tryb dla jednego gracza można ukończyć w mniej niż godzinę, ale niemal codziennie odpalam na kilka minut tryb multiplayer, który pozwala rywalizować z innymi graczami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)