SwiftKey Symbols to świetna aplikacja dla osób mających problemy z nauką czy mową

SwiftKey Symbols to świetna aplikacja dla osób mających problemy z nauką czy mową

SwiftKey Symbols
SwiftKey Symbols
Źródło zdjęć: © SwiftKey
Konrad Błaszak
11.12.2015 09:06, aktualizacja: 11.12.2015 10:06

Niektóre aplikacje mają dostarczać rozrywkę, inne informacje, a część jest po prostu nastawiona na zarabianie pieniędzy. Wśród nich trafiają się też także takie, które mają ułatwiać życie tym, którzy tego potrzebują i jedną z nich jest SwiftKey Symbols.

Mam to szczęście, że jestem zdrowym mężczyzną i nie mam większych problemów ze zdrowiem, niż męska grypa. Mimo tego patrzę z przerażeniem na świat, który w wielu kwestiach jest nieprzyjazny dla ludzi z różnego rodzaju chorobami lub niepełnosprawnościami. Dlatego właśnie chętnie piszę o projektach jak binauralne aparaty słuchowe Siemensa czy właśnie SwiftKey Symbols.

Swiftkeya zapewne znacie całkiem dobrze, a jest duża szansa, że na smartfonie korzystacie z tej klawiatury na co dzień. Jej największą zaletą jest to, że uczy się ona nawyków użytkownika, dzięki czemu z czasem podpowiedzi są coraz trafniejsze, a przez to pisanie jest szybsze i dużo wygodniejsze. Ten sam mechanizm został teraz przeniesiony do nowej aplikacji o nazwie SwiftKey Symbols. Jej zadaniem jest ułatwienie komunikacji osobom, które mają problemy z mową lub uczeniem się, a także użytkownikom chorym chociażby na autyzm. Co bardzo istotne jest to aplikacja stworzona przy współpracy z angielską szkołą Riverside, która zajmuje się pracą z dziećmi mającymi różnego rodzaju problemy zdrowotne.

SwiftKey Symbols
SwiftKey Symbols© SwiftKey

Wygląda ona niepozornie, ale to jest właśnie jej największa zaleta. Zamiast wklepywać słowa czy zdania wszystko można ułożyć z podanych kafelków, na których znajdują się proste obrazki podzielone na kategorie. Poza tym można dodawać też swoje propozycje. Oczywiście tak jak wspomniałem, Swiftkey Symbols z czasem dostosowuje się do użytkownika i podpowiada najbardziej prawdopodobne zdania czy słowa. Jest to możliwe dzięki temu, że to rozwiązanie opiera się o uczenie maszynowe.

Co więcej, aplikacja ta zapamiętuje plan dnia danej osoby. Jeśli ktoś w każdy wtorek o 11:00 ma lekcje muzyki to gdy będzie chciał coś napisać w takim terminie, aplikacja podpowie mu tydzień wcześniej używane zdania. Jest to wygodne, ponieważ maksymalnie ułatwia to komunikację. Dla niektórych przydatnych dodatkiem będzie także możliwość odczytywania stworzonych zdań.

Tak jak napisałem wcześniej, sam nie będę z niej korzystać, ponieważ nie ma takiej potrzeby i zapewne większość z Was również jej nie przetestuje, ale zapewne znajdą się osoby, dla których będzie one nieocenioną pomocą. Ja sprawdziłem ją tylko przez chwilę i nie zauważyłem żadnych problemów. Wszystko działało płynnie, a tworzenie zdań było bardzo proste oraz intuicyjne. Jeśli sami chcecie ją wypróbować lub polecić komuś innemu to znajdziecie ją tutaj:

Źródło: SwiftKey via engadget.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)