Sytuacja rynkowa HTC poprawi się w drugim kwartale. Zasługa HTC One S i X?

HTC One X i One S | fot. wł.
HTC One X i One S | fot. wł.
Bartosz Dul

24.04.2012 14:00, aktual.: 24.04.2012 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Początek 2012 roku nie był zbyt łaskawy dla HTC. Duże spadki przychodów i zysków postawiły znak zapytania nad losami firmy w najbliższej przyszłości. Tajwański producent oczekuje jednak poprawy, i to niemałej.

HTC od dłuższego czasu zarabia coraz mniej na swoich telefonach. Przedstawione ostatnie wyniki finansowe wykazywały, że obroty HTC spadły aż o 35% w ciągu roku, a zyski aż o 70%.

Wyniki finansowe HTC | fot. HTC
Wyniki finansowe HTC | fot. HTC

Na szczęście według HTC trzeci kwartał ma być znacznie lepszy. Tajwański producent przewiduje 55-procentowy wzrost przychodów w drugim kwartale tego roku w stosunku do poprzedniego. Niestety, to by wciąż oznaczało, że w zeszłym roku HTC osiągnęło lepszy o ok. 20% wynik niż teraz.

Przewidywana poprawa na rynku finansowym tajwańskiego producenta to prawdopodobnie wynik m.in. dobrze sprzedających się smartfonów z serii One. Szczególnie bardzo wydajnego i nie najdroższego HTC One S.

Zakładanym wynikom finansowym HTC może mocno zagrozić zbliżająca się wielkimi krokami premiera nowego flagowca Samsunga. Czy tajwańskiemu producentowi uda się obronić samrtfonami HTC One S i przede wszystkim najważniejszym HTC One X? Zapraszam do dyskusji na ten temat na forum.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)