Nokia Sabre na pierwszych zdjęciach. Tak ładna jak 800? [aktualizacja]

Nokia Sabre na pierwszych zdjęciach. Tak ładna jak 800? [aktualizacja]21.10.2011 07:30
Nokia Sabre (fot. PocketNow)
Nokia Sabre (fot. PocketNow)
Kamil Homziak

Od pewnego czasu wiadomo już, jak prezentuje się Nokia 800. Teraz przyszła pora na inny model fińskiego producenta z Windows Phone 7 - Sabre. Jak wygląda i co ma w środku?

Od pewnego czasu wiadomo już, jak prezentuje się Nokia 800. Teraz przyszła pora na inny model fińskiego producenta z Windows Phone 7 - Sabre. Jak wygląda i co ma w środku?

Nazwa Sabre w kontekście fińskich smartfonów z mobilnymi okienkami padała już wcześniej. Według informatorów PocketNow telefon jest wyposażony w: 3,5-calowy ekran 800 x 480 IPS LCD, jednordzeniowy procesor 1,4 GHz, 1 GB RAM-u i aparat 5 Mpix. Na rynku może pojawić się jako Nokia 710, a jej cena ma wynosić 300-350 euro (1300-1500 zł). Widać więc wyraźnie, że mowa o urządzeniu ze średniej półki, a rola flagowców przypadnie modelom 800 i Ace (Nokia 900?) z 4,3-calowym ekranem.

Nokia Sabre (fot. PocketNow)
Nokia Sabre (fot. PocketNow)

Na zdjęciu (niestety tylko jednym) widać telefon w białej wersji kolorystycznej, opatrzony napisami "własność Nokii", "nie na sprzedaż" i adresem WWW proto.nokia.com, który rzeczywiście działa. Niewidoczne są z kolei charakterystyczne dla Windows Phone przyciski Home, Back i Search umieszczone pod ekranem, ale to wina prześwietlonej fotografii. Tak może rzeczywiście wyglądać telefon, poza tym prototypy ze zdjęć publikowanych przez PocketNow zwykle pokrywają się z tym, co później można kupić w sklepach.

Obiektywnie trzeba też stwierdzić, że Sabre wygląda mniej atrakcyjnie niż 800. Jest zwyczajna i kojarzy się z opartymi na Symbianie modelami C7 i 701. Trudno zresztą, aby było inaczej, w końcu najdroższe modele są nie tylko najlepsze technicznie, ale też zazwyczaj najładniejsze oraz najbardziej charakterystyczne. Co więcej, przy z góry określonej specyfikacji Windows Phone'ów to wygląd i dodatki producentów decydują w dużej mierze o konkurencyjności.

Wygląd Sabre co prawda nie zachwyca, ale z pewnością będzie to ciekawy smartfon. Jego cena ma być przystępna, co pomoże w promocji mobilnych okienek wśród niezdecydowanych użytkowników, którzy nie chcą wydawać na niesprawdzony model ponad 2000 zł.

Aktualizacja

Serwis WP Central opublikował kolejne, bardziej wyraźne zdjęcie Sabre'a:

Nokia Sabre (fot. WPCentral)
Nokia Sabre (fot. WPCentral)

Na tej fotografii telefon wygląda znacznie lepiej niż na poprzedniej. Dobrze widoczne są też przyciski funkcyjne pod ekranem. Są one fizyczne, a nie - jak można by się spodziewać - dotykowe. WPCentral sugeruje też, że wyświetlacz może mieć przekątną 3,7 cala, a nie - jak podawano wcześniej - 3,5 cala. Na ekranie widać uruchomioną aplikację kamery. Wśród przycisków programu brakuje przełącznika kamery, co oznacza, że Sabre prawdopodobnie będzie pozbawiony frontowej kamery do rozmów wideo.

Źródło: PocketNowWPCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)