Szczoteczki i odkurzacze, czyli czym inspirował się Samsung przy projektowaniu Galaxy Z Flipa

Szczoteczki i odkurzacze, czyli czym inspirował się Samsung przy projektowaniu Galaxy Z Flipa
Patryk Korzeniecki

13.05.2020 11:23, aktual.: 13.05.2020 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Składane smartfony zmieniają kształt dzięki niezwykle skomplikowanym mechanizmom. Piasek i kurz są dla nich zabójcze, więc inżynierowie musieli wymyślić sposób na jego ochronę. Z pomocą przyszły przedmioty codziennego użytku.

Składane smartfony stworzyły wyzwania nieznane konstrukcjom jednobryłowym. Sporym problemem było zabezpieczenie mechanizmu zawiasu przed zanieczyszczeniami, które mogłyby go uszkodzić. Wprawdzie szpary w obudowie są bardzo małe, jednak wiecie jak to jest z kurzem - dostaje się dosłownie wszędzie.

Samsung zdradził, w jaki sposób wpadł na zastosowanie szczotek w modeluSamsung Galaxy Z Flip.

Samsung Galaxy Z Flip - inspiracje były bardzo przyziemne

Inżynierowie musieli zaprojektować rozwiązanie elastyczne, cienkie i wytrzymałe na tyle, żeby wytrzymać 200 000 zgięć.

Samsung
Samsung

Specjaliści Samsunga wykonali tuziny prototypów w czasie szukania odpowiedniego rozwiązania. Z oficjalnych materiałów dowiadujemy się, że szukali materiału podobnego do włókien w szczoteczce dentystycznej. Sprawdzały się w ochronie mechanizmu, ponieważ potrafiły dostosować się do powierzchni obudowy, tak jak włosie szczoteczki dopasowuje się do kształtu mytych zębów.

Obraz
© Aliexpress / Unsplash

Włókna te były jednak zbyt podatne na zużycie, więc Samsung wziął na tapet... końcówkę od odkurzacza. Inżynierowie wybrali je, ponieważ nie odkształca się i nie traci właściwości wraz z kolejnymi zgięciami telefonu.

Obraz
© Samsung

Proces projektowy jest całkiem interesujący - szkoda tylko, że rozwiązanie nie jest wystarczające. Samsung bardzo chwali się zastosowaniem szczotek, jednak w praktyce okazuje się, że nie eliminują do końca problemu - same szczotki działają, jednak część pyłu mimo wszystko może dostać się do środka innymi szczelinami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)