Szef Samsunga: Galaxy Fold gotowy do wypuszczenia na rynek [#wSkrócie]

Szef Samsunga: Galaxy Fold gotowy do wypuszczenia na rynek [#wSkrócie]

Szef Samsunga: Galaxy Fold gotowy do wypuszczenia na rynek [#wSkrócie]
Bolesław Breczko
19.06.2019 18:31, aktualizacja: 19.06.2019 20:39

"Większość problemów ze składanym ekranem została rozwiązana, a smartfon jest gotowy wejść na rynek" - powiedział Kim Seong-cheol, wiceprezes Samsung Display.

Składany smartfon Samsung Galaxy Fold miał trafić na rynek w kwietniu tego roku. Jeszcze przed wypuszczeniem go do sprzedaży okazało się, że smartfon ma poważne problemy z ekranem. Odkryli to dziennikarze technologiczni, do których Galaxy Fold trafił w pierwszej kolejności.

Po tej wpadce Samsung odebrał wszystkie egzemplarze Folda i przesunął datę premiery smartfona bezterminowo. Firma ogłosiła, że musi najpierw rozwiązać problemy jakimi był "gniotący" się ekran. Dodatkowo pod folią ochronną (którą przez przypadek niektórzy z dziennikarzy zerwali, co zniszczyło ekran) pojawiały się bąble powietrza. Ekran "wariował" także podczas przełączania z trybu zamkniętego na rozłożony.

Kim Seong-cheol, czyli wiceprezes oddziału Samsung Display, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie ekranów do urządzeń giganta, przyznał teraz, że Galaxy Fold jest "gotowy do wypuszczenia na rynek", o czym doniósł koreański The Investor. Użytkownicy na to pojawienie się składanego smartfonu w sprzedaży będą musieli jednak poczekać najprawdopodobniej do sierpnia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)