Gameloft porzuca mobilnego Windowsa. Użytkownicy nie zostaną jednak na lodzie

Mobilny Windows jest już martwy
Mobilny Windows jest już martwy
Źródło zdjęć: © twitter.com/PhoneDesigner
Mateusz Żołyniak

26.10.2017 11:38, aktual.: 26.10.2017 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gameloft jest kolejną już firmą, która porzuca mobilnego Windowsa. Plusem jest jednak to, że Francuzi nie zapominają o fanach swoich gier.

Gameloft daje za wygraną

Opinie o tytułach, które wprowadza Gameloft, bywają skrajne. Nie da się jednak ukryć, że wśród firm stawiających na masówkę obłożoną mikropłatnościami, to tytuły francuskiego wydawcy cechują się (zazwyczaj) najwyższym poziomem dopracowania i (przynajmniej przez pewien czas) potrafią dać sporo frajdy z grania. Gameloft nigdy nie zapominał też o mobilnym Windowsie.

Oczywiście niektóre gry firmy nigdy nie trafiły do sklepu Microsoftu, a na inne użytkownicy Windows Phone'ów musieli długo czekać, ale wszystkie kluczowe tytuły były dostępne na małe okienka. Gameloft dbał również o aktualizacje swoich tytułów, czego nie można powiedzieć o wielu innych dużych graczach, który wydawali gry na Windows Phone'y.

Zaskoczeniem nie powinien być fakt, że to już przeszłość. Po ogłoszeniu zakończenia wsparcia dla platformy Windows Phone 8.1, Francuzi przestali skupiać się na mobilnych okienkach. Teraz firma jasno zakomunikowała, że porzuca gry, które wydano z myślą o mobilnym Windowsie.

Dungeon Hunter 5
Dungeon Hunter 5

Na forum poświęconym grze Dungeon Hunter 5 poruszono sprawę spóźnionej "helloweenowej" aktualizacji wersji na dużego Windowsa (PC). W temacie tym Gameloft jasno zakomunikował, że jego action cRPG na Windows Phone'a (co dotyczy również Windowsa 10 Mobile, gdyż była to uniwersalna wersja) nie dostanie już żadnych update'ów czy łatek.

To samo dotyczyć ma zresztą innych popularnych tytułów jak choćby Modern Combat 5 czy Sniper Fury.

Gracze dostaną jednak wybór

Okazuje się, że Gameloft nie ma zamiaru porzucić społeczności graczy skupionej dookoła mobilnych okienek. Każdy użytkownik ma bowiem otrzymać możliwość przeniesienia swojego konta gracza z Windows Phone'a na Androida, iOS czy dużego Windowsa. Proces ten będzie wymagał kontaktu z działem obsługi, ale świetnie, że opcja ta w ogóle się pojawiła.

Gracze bez problemu będą mogli kontynuować grę w ulubione tytułu po zmianie platformy, a Gameloft będzie mógł liczyć, że po porzuceniu Windows Phone'a straci mniejszą liczbę aktywnych graczy. Sytuacja win-win.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)