Szybko poszło. Google wycofuje Pixela 4 ze sprzedaży

Szybko poszło. Google wycofuje Pixela 4 ze sprzedaży
Miron Nurski

06.08.2020 14:11, aktual.: 06.08.2020 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualnie Google nie ma w swojej ofercie ani jednego flagowca.

Pixel 4 zadebiutował w październiku 2019. Choć od jego premiery nie minęło jeszcze nawet 10 miesięcy, a jego następca nie zdążył jeszcze ujrzeć światła dziennego, pora się z nim pożegnać.

Pixel 4 znika z oficjalnego sklepu Google'a

W amerykańskim sklepie internetowym sprzedaż Pixela 4 i 4 XL jest aktualnie oznaczona jako zakończona. W oświadczeniu przesłanym serwisowi 9to5Google producent potwierdza, że cała partia została wyprzedana, a kolejnych w planach nie ma.

Flagowca Google'a wciąż można kupić w pojedynczych krajach oraz sklepach partnerów, ale sprzedaż potrwa jedynie do czasu wyczerpania zapasów.

Pixel 4 został uśmiercony wyjątkowo szybko

Google zwyczajowo wycofuje swoje smartfony z rynku mniej więcej pół roku po premierze nowej generacji. Sprzedaż Pixela 3 została zakończona w marcu. Wyjątek stanowił tańszy Pixel 3a, który dokonał żywota miesiąc przed debiutem modelu Pixela 4a. Wynikło to jednak z faktu, że premiera tego drugiego została przesunięta przez pandemię koronawirusa.

Obraz

Tym razem dochodzi do kuriozalnej sytuacji, bo Pixel 5 - według oficjalnych zapowiedzi - ma się pojawić dopiero jesienią. Tym samym Google w swoim sklepie nie ma - i jeszcze przez kilka tygodni nie będzie miał - ani jednego flagowca. Jedynym smartfonem w jego ofercie pozostaje Pixel 4a.

Największa porażka Google'a?

Tajemnicą poliszynela jest, że Pixel 4 sprzedawał się fatalnie. W maju serwis The Information donosił, że na początku roku w dziale sprzętowym Google'a doszło do dużych zmian kadrowych, co miało ponoć związek właśnie z negatywnym przyjęciem nowego flagowca. Firmę opuścił Mario Queiroz  (szef działu smartfonów Pixel) oraz Marc Levoy (szef zespołu odpowiedzialnego m.in. za rozwój aparatów).

Coś musi być na rzeczy, skoro Google zdecydował się na wstrzymanie produkcji na długo przed premierą nowej generacji. Kto wie, może przełoży się to na lepsze wyposażenie lub/i niższe ceny Pixela 5.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)