Szyfrowane wiadomości na Messengerze. Rozpoczęły się testy

Szyfrowane wiadomości na Messengerze. Rozpoczęły się testy

Wiadomości na Messengerze zostaną automatycznie zaszyfrowane.
Wiadomości na Messengerze zostaną automatycznie zaszyfrowane.
Źródło zdjęć: © Unsplash | Alexander Shatov
12.08.2022 17:55

Meta wprowadzi kolejne zmiany. Tym razem na Messengerze pojawi się automatyczne szyfrowanie wiadomości. Testy rozwiązania już się rozpoczęły.

Informacja na temat rozpoczęcia testów nowej funkcji została przekazana przez Metę w komunikacie prasowym. Amerykański gigant tłumaczy, że ciągle pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa użytkowników Messengera. Ma w tym pomóc wprowadzenie automatycznego szyfrowania wiadomości za pomocą systemu EE2 (End-to-end encryption).

Szyfrowanie wiadomości na Messengerze

Messenger ma już opcję szyfrowania wysyłanych treści, ale nie dzieje się to automatycznie. Użytkownicy mogą wysyłać poufne wiadomości po wybraniu specjalnej opcji, która umożliwia też ustawienie terminu wygasanie treści. Po wybranym czasie znikną one z czatu.

Już wkrótce szyfrowana mają być wszystkie konwersacje na Messengerze. Proces będzie automatyczny, a użytkownicy nie będą musieli nic zmieniać po jego wprowadzeniu.

Co więcej, Meta umożliwi przechowywanie zaszyfrowanej historii czatu – dostęp do niej będzie wymagał podania kodu PIN. O takie rozwiązanie już od dawna apelowali eksperci ds. cyberbezpieczeństwa. Zwracali oni uwagę na to, że gdy dojdzie do włamania na konto na Facebooku lub bezpośrednio do Messengera, oszuści mogą pozyskać poufne dane wysyłane przez użytkowników, np. numer PESEL czy numer dowodu osobistego. Zabezpieczenie historii czatu przez szyfrowanie pomoże tego uniknąć.

Testy nowego rozwiązania już trwają

Testy rozwiązania już się zaczęły, ale dostęp do usługi mają tylko wybrani użytkownicy Messengera, którzy otrzymali powiadomienie po włączeniu aplikacji. Zazwyczaj do testowania nowych funkcji Meta zaprasza osoby mieszkające w USA, choć są od tego wyjątki. Jeśli znajdujesz się w gronie szczęśliwców, to koniecznie daj znać w komentarzu!

Tomasz Bobusia, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)