T‑Mobile wyłącza 3G. Starsze telefony przestaną sprawnie działać

T-Mobile wyłącza 3G. Starsze telefony przestaną sprawnie działać
Źródło zdjęć: © TMobile
Konrad Siwik

01.02.2022 14:04, aktual.: 01.02.2022 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć T-Mobile rozpoczęła kampanię informacyjną, w której powiadamia swoich klientów o wyłączeniu sieci 3G. Oznacza to, że użytkownicy starszych telefonów i kart SIM będą musieli wymienić sprzęt na nowy, jeśli chcą w pełni korzystać z usług telekomunikacyjnych.

“Z myślą o Was i Waszych potrzebach kontynuujemy zmiany pozwalające nam oferować Wam najwyższej jakości usługi. Dlatego zaczynamy optymalizację naszej sieci, wspierając rozwój 4G/LTE i 5G oraz wygaszając starą technologię, jaką staje się 3G. Proces ten chcemy zakończyć w 2023 roku” – wyjaśnia sieć T-Mobile w komunikacie.

Wyłączenie 3G nie oznacza, że starszy sprzęt będzie zupełnie bezużyteczny. Telefony 3G wspierają również technologię 2G, więc będzie można nadal wykonywać połączenia i SMS-ować. Sieć 2G oferuje również usługę dostępu do Internetu, ale z bardzo niską prędkością przesyłania danych. Tak więc nie zapewni ona komfortu korzystania z aplikacji i stron internetowych.

Właściciele telefonów, które nie wspierają sieci 4G/LTE oraz użytkownicy ponad 6-letnich kart SIM będą musieli wymienić sprzęt na nowy, jeśli nadal chcą mieć sprawne połączenie z internetem. T-Mobile oczywiście dołoży wszelkich starań, aby spełnić ich oczekiwania.

W salonach T-Mobile można dokonać bezpłatnej wymiany karty SIM. Konsultanci pomogą również w doborze nowego telefonu i oferty zgodnymi z wymaganiami klientów. Do korzystania z 4G/LTE niezbędne są:

• telefon lub modem wspierający 4G/LTE

• karta SIM nie starsza niż 6 lat

• odpowiednie ustawienia w telefonie.

"T-Mobile planuje wyłączenie technologii 3G na 56 stacjach bazowych w powiatach ostrowieckim, starachowickim i opatowskim. To pierwszy krok do całkowitego wyłączenia tej przestarzałej technologii i przeznaczenia odzyskanych w ten sposób częstotliwości na przyspieszanie sieci LTE i 5G" – podaje sieć.

Wyłączenie 3G oznacza, że zwolnią się pasma, z których będą mogły korzystać nowsze technologie jak 4G/LTE czy 5G. Jak szacuje T-Mobile, może przełożyć się to na wzrost prędkości internetu o ponad 10 proc.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)