T-Mobile wyłącza taryfę Frii. Wiemy, co stanie się z abonentami

T‑Mobile wyłącza taryfę Frii. Wiemy, co stanie się z abonentami

T-Mobile
T-Mobile
Źródło zdjęć: © Flickr | Mike Mozart CC BY-2.0 Flickr
17.05.2023 06:57

Operator sieci T-Mobile poinformował o planie zamknięcia taryfy Frii w ofercie na kartę. Już niebawem klienci, którzy z niej korzystają, zostaną przeniesieni do innej taryfy, lecz zgodnie z zapowiedziami T-Mobile, mają na tym wyjść dobrze.

T-Mobile przekazało informację, zgodnie z którą od 28 czerwca 2023 r. rozpoczęte zostanie automatyczne przeniesienie osób z taryfy Frii do nowej taryfy. Klienci, którzy do tej pory z Frii na kartę zostaną przeniesieni do taryfy GO!. Przekazane zostały szczegóły na temat planu przenoszenia użytkowników.

Każdy z klientów T-Mobile, który zostanie przeniesiony z taryfy Frii na GO!, otrzyma jednorazowy bonus 100 GB na 100 dni. Oprócz tego zapewniono, że środki zgromadzone na koncie zostaną zachowane, a okres ważności konta nie zostanie skrócony. Ponadto pozostawione na dotychczasowym poziomie mają być stawki za podstawowe połączenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W ofercie GO! ważność konta przedłużana jest o 31 dni przy doładowaniu za 5 zł, a przy każdym doładowaniu klienci otrzymują pakiet internetowy zależny od kwoty doładowania. Klienci będą mogli skorzystać z opcji wydłużenia ważności konta o rok za 20 zł.

Klienci T-Mobile, którzy korzystają z taryfy GO! mogą też skorzystać z promocji "Rok Internetu", która pozwala na pozyskanie 2400 GB na rok (200 GB x 12 miesięcy) z ofertą cykliczną od 35 zł lub 4800 GB na rok (400 GB x 12 miesięcy) z ofertą cykliczną za 45 zł.

Koniec T-Mobile Frii. Co dalej?

T-Mobile opisało też różne warianty sytuacji po przeniesieniu dotychczasowych użytkowników oferty Frii do GO!. To, z jakiej oferty będą oni korzystać. Poniżej przygotowane zestawienie dla czterech ofert:

  • "Bez limitu za 1 zł dziennie", to po zmianie na taryfę GO! zostanie automatycznie aktywowana oferta "GO! XXS",
  • "Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, Supernet Video i 1 GB za 5 zł" w wersji płatnej oraz na próbę, to po zmianie taryfy zostanie automatycznie aktywowana oferta "GO! XS",
  • "Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 10 GB za 25 zł", to po zmianie taryfy zostanie automatycznie aktywowana oferta "GO! XS",
  • "Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, Supernet Video i 10 GB za 30 zł", to po zmianie taryfy zostanie automatycznie aktywowana oferta "GO! S"

Jeśli użytkownik nie będzie posiadał aktywnej żadnej z wymienionych ofert, będzie korzystać z usług telekomunikacyjnych zgodnie z cennikiem taryfy GO!.

Aktywacja nowej oferty nastąpi w ostatnim dniu cyklu obecnej oferty. Zmiana taryfy zostanie potwierdzona wiadomością SMS. Do 27 czerwca 2023 r. użytkownicy taryfy Frii mogą samodzielnie zmienić taryfę na GO!, decydując się na jeden ze sposobów:

  • w aplikacji "Mój T‑Mobile",
  • wysyłając SMS o treści GO na bezpłatny numer 8033,
  • wpisując kod ekspresowy *530*1# lub
  • aktywując jedną z ofert "GO!" w taryfie GO! (zgodnie z tabelą poniżej).
Oferta T-Mobile GO!
Oferta T-Mobile GO!© T-Mobile

Karol Kołtowski, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)