Tablety przegonią PC w 2016 roku?

Tablety zastąpią PC? | Apnatime
Tablety zastąpią PC? | Apnatime
Kamil Homziak

03.08.2011 13:15, aktual.: 03.08.2011 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ze wszystkich raportów wynika jasno, że coraz więcej osób kupuje tablety. Dyrektor technologiczny Fujitsu twierdzi, że już za 5 lat będą się one sprzedawały lepiej niż pecety.

Cóż, w końcu skoro laptopom udało się wyprzedzić komputery osobiste, to dlaczego to samo miałoby się nie udać tabletom? Według Josepha Regera z Fujitsu większości użytkowników zależy na oglądaniu treści niż tworzeniu jej samodzielnie, a do tego urządzenia takie jak iPad nadają się świetnie. Pecetów i notebooków potrzebują głównie firmy - dodaje.

Reger przewiduje także, że wraz ze spadkiem cen tabletów konsumenci będą mieli po kilka tego typu urządzeń i trzymali je w różnych częściach domu. Jako przykład takiego sprzętu podaje on zapowiadany tablet Amazon. Kluczem do sukcesu będzie natomiast dostępność aplikacji, a w tym aspekcie póki co przewagę ma iPad.

Prognozy przedstawiciela Fujitsu mogą dziwić, ponieważ koncern jest mocno związany z Microsoftem i sprzedaje głównie pecety oraz komputery przenośne. Firma ma jednak zamiar wydać tablet z Androidem, a w przyszłości, gdyby ukazała się edycja Windowsa na tablety, zapewne także urządzenie z tym systemem.

Źródło: Electronista

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)