TCL ma w planach rozsuwany telefon, który zamienia się w tablet

TCL ma w planach rozsuwany telefon, który zamienia się w tablet
17.02.2020 16:17
TCL ma w planach rozsuwany telefon, który zamienia się w tablet
Źródło zdjęć: © cnet.com
Patryk Korzeniecki
Patryk Korzeniecki

TCL może również dołączyć do grona producentów z urządzeniami o zmiennej geometrii. Wygląda jednak na to, że nie będzie to składak.

Samsung, Motorola i Huawei - każdy z tych producentów ma na swoim koncie składane urządzenie, z czego Samsung może się pochwalić aż dwoma. Najnowszy Samsung Galaxy Z Flip wprowadził nawet szkło UTG, jednak do jego implementacji można mieć spore zastrzeżenia.

Swój kawałek tortu chce dostać również TCL. Producent ma prawdopodobnie śmiałe plany, o czym świadczą najnowsze przecieki na łamach serwisu CNET.

TCL stawia na rozsuwany smartfon

Dotychczas smartfony ze zmienną bryłą były urządzeniami składanymi w pionie jak Samsung Galaxy Fold albo w poziomie jak Motorola razr.

TCL ma z kolei pójść w zupełnie inną stronę. Jeśli plotki się potwierdzą, producent zaprezentuje swój pierwszy smartfon o zmiennej geometrii. W przeciwieństwie do obecnych konstrukcji firma nie zastosuje koncepcji zginanego telefonu, a rozsuwanego.

412214170315326374
Źródło zdjęć: © cnet.com

Po rozłożeniu urządzenie ma zyskać bardziej kwadratowe proporcje. Jak to we współczesnych telefonach bywa, panel ma mieć zakrzywione boki.

Omawiany smartfon firmy TCL ma dostać podwójną kamerkę selfie umieszczoną w górnym, prawym rogu - podobnie jak Samsung Galaxy S10+. Z tyłu z kolei mamy znaleźć poczwórny aparat z lampą błyskową LED.

TCL dzięki takiej konstrukcji pozbyłoby się jednej z największych wad składaków. Chodzi oczywiście o niezbyt estetyczną zmarszczkę powstającą w miejscu zgięcia.

412214170315588518
Źródło zdjęć: © cnet.com

Mam jednak obawy co do mechanizmu rozsuwania. Czuję, że taka forma telefonu miałaby swoje choroby wieku dziecięcego. Myślę, że może on być jeszcze podatniejszy na kurz i pył od zwykłych zawiasów. Parę ziarenek piasku mogłoby zafundować solidne zgrzyty przy rozsuwaniu i rysy na wsuwanej części obudowy. Przydałoby się więc porządne uszczelnienie.

TCL miał pokazać swój rozsuwany smartfon na MWC 2020, jednak plany producenta zniweczył koronawirus.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)