Tego jeszcze nie grali. Google dostosował wygląd swojej aplikacji do nakładki Samsunga

Tego jeszcze nie grali. Google dostosował wygląd swojej aplikacji do nakładki Samsunga

Tego jeszcze nie grali. Google dostosował wygląd swojej aplikacji do nakładki Samsunga
Miron Nurski
29.04.2021 13:32, aktualizacja: 29.04.2021 15:32

Współpraca Samsunga i Google'a sięga głębiej niż mogło się wydawać.

Podczas premiery serii Galaxy S21 Samsung chwalił się zacieśnieniem współpracy z Google'em. Jednym z jej efektów jest zmiana domyślnego klienta SMS na apkę Wiadomości Google'a.

Efektem ubocznym tej kolaboracji była wizualna niespójność interfejsu. Główna idea nakładki One UI to projektowanie aplikacji w taki sposób, by większość klikalnych elementów znajdowała się w zasięgu kciuka. Wiadomości Google'a według takich wytycznych projektowane nie były.

Teraz Google dostosował wygląd Wiadomości do interfejsu Samsung One UI

Zmianę wyglądu aplikacji zauważyłem na testowym Galaxy S21. Szybkie poszukiwania ujawniły jednak, że nowy interfejs zaczął się pojawiać u użytkowników różnych smartfonów Samsunga z One UI 3.1 na całym świecie.

Wiadomości Samsunga, stare Wiadomości Google'a i nowe Wiadomości Google'a
Wiadomości Samsunga, stare Wiadomości Google'a i nowe Wiadomości Google'a

Na moim Galaxy Nocie 20 Ultra apka Wiadomości wygląda jeszcze po staremu, ale podobno jest to kwestia aktualizacji z poziomu Sklepu Play, która udostępniana jest falami. Niecierpliwi mogą pobrać najnowszą wersję z APKMirror.

Taką współpracę to ja rozumiem

Google regularnie nakłania producentów do wymiany autorskich aplikacji na jego własne odpowiedniki. Zdarza się jednak, że kończy się to brakiem wizualnej spójności.

Sytuacja dostosowania wyglądu aplikacji do konkretnej nakładki jest bodaj bezprecedensowa. Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to odosobniony przypadek, lecz początek nowego standardu.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)