Telefon komórkowy z tarczą. Rotary Un‑Smartphone to zaprzeczenie smartfona

Justine Haupt i jej mobilny telefon z tarczą
Justine Haupt i jej mobilny telefon z tarczą
Źródło zdjęć: © JustineHaupt.com
Łukasz Michalik

24.01.2021 14:07, aktual.: 24.01.2021 15:08

Telefon z tarczą powraca. Tym razem nie jako sprzęt biurkowy, ale jako Rotary Un-Smartphone : retrofuturystyczny gadżet i funkcjonalny odpowiednik współczesnych telefonów komórkowych.

Pomysł, by połączyć archaiczny wygląd i metodę wybierania numerów z całkiem współczesną technologią nie jest całkiem nowy. Na początku 2020 prototypowy telefon komórkowy z tarczą zaprezentowała Justine Haupt.

Justine jest inżynierką, zaangażowaną w tworzenie sprzętu dla misji kosmicznych NASA. Retrofuturystyczny telefon Rotary Un-Smartphone to jej dodatkowy, realizowany w wolnym czasie projekt. Jego celem było stworzenie w pełni funkcjonalnego, mobilnego telefonu, biegunowo odległego od współczesnych smartfonów z ekranem dotykowym.

Telefon z tarczą - cena

Pomysł okazał się na tyle atrakcyjny, że Justine Haupt postanowiła rozwinąć go i przejść od etapu prototypu do produktu. W rezultacie zestaw Rotary Un-Smartphone jest już dostępny dla zainteresowanych wielbicieli nietypowych gadżetów.

Za 390 dolarów można kupić zestaw pozwalający na zmontowanie własnego telefonu. Poza tarczą do wybierania numerów, sprzęt został wyposażony w ekran e-ink, ułatwiający konfigurację, a także diodowe wskaźniki zasięgu i naładowania akumulatora.

Rotary Cell Phone (Description and Build)

Nowy telefon z tarczą: zalety

Jako istotny atut opisywana jest także duża, zewnętrzna antena, pozwalająca na uzyskanie dobrego zasięgu również w takich miejscach, gdzie wiele współczesnych telefonów sobie nie radzi.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Atutem jest także oprogramowanie open source, dzięki któremu zaangażowani entuzjaści tego nietypowego sprzętu mogą modyfikować i udoskonalać jego funkcje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)