Telefon "ojca Androida" zapowiedziany. Co o nim wiadomo?

Telefon "ojca Androida" zapowiedziany. Co o nim wiadomo?

Bezramkowy telefon firmy Andy'ego Rubina
Bezramkowy telefon firmy Andy'ego Rubina
Źródło zdjęć: © twitter.com/Arubin
Miron Nurski
26.05.2017 10:08, aktualizacja: 26.05.2017 12:08

Andy Rubin, nazywany "ojcem Androida", szykuje się do prezentacji pierwszego telefonu. Założona przez niego firma Essential Products ujawniła datę premiery.

Pierwszy telefon Essential już 30 maja?

Firma poinformowała na Twitterze, że 30 maja pojawi się "coś dużego". Najprawdopobniej chodzi więc o premierę nowego telefonu.

Na początku roku, gdy pojawiły się pierwsze informacje o smartfonie Andy'ego Rubina, Bloomberg dotarł do kilku konkretów na jego temat, o czym pisaliśmy w tym materiale.

Bloomberg sugeruje, że firma ma już kilka pomysłów na to, jak wyróżnić swoje smartfony na tle konkurencji. Należą do nich m.in.:

  • [][b]bezramkowa konstrukcja[/b] - model z ekranem większym niż [url=http://komorkomania.pl/t/23428,apple-iphone-7-plus]iPhone 7 Plus[/url] ma być zamknięty w mniejszej obudowie;[][b]ekran rozpoznający siłę nacisku[/b] - opracowanie rozwiązania podobnego do [url=http://komorkomania.pl/t/23513,3d-touch]3D Touch[/url] Apple'a; [b]doczepiane akcesoria[/b] - dodatki podobne do [url=http://komorkomania.pl/33440,lenovo-moto-z-cena]MotoMods[/url] dla modeli [url=http://komorkomania.pl/t/23244,lenovo-moto-z]Lenovo Moto Z[/url], wśród których może pojawić się kamerka 360 stopni.

Bezramkowa konstrukcja została już potwierdzona, na co wskazuje fotka, którą "ojciec androida" opublikował na Twitterze w marcu (zdjęcie otwierające).

Tak wygląda doczepiana kamera 360

Poniższe zdjęcie Essential wrzucił na Twittera. Wprawdzie firma nie napisała wprost, że chodzi o kamerę 360, ale po rozjaśnieniu fotki widać wyraźnie wypukły obiektyw. Poza tym o akcesorium umożliwiającym robienie zdjęć sferycznych mówiło się już wcześniej.

Telefon Essential z doczepianą kamerą 360?
Telefon Essential z doczepianą kamerą 360?© twitter.com/essential

Mam nadzieję, że firma pokaże też inne, ciekawsze akcesoria

W kontekście telefonu Rubina sporo mówiło się o specjalnym złączu, które umożliwi doczepianie funkcjonalnych akcesoriów. Żeby jednak doczepić wystającą z obudowy kamerę 360, nie potrzeba żadnych autorskich technologii; wystarczy port USB typu C. Przecież takie doczepiane kamerki pokazał już chociażby Alcatel...

Alcatel 360 Camera
Alcatel 360 Camera

... czy Huawei (a konkretnie należąca do niego marka Honor).

Honor VR Camera
Honor VR Camera

Czekamy zatem do 30 maja na więcej konkretów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)