Ten model linii Galaxy S24 jest najpopularniejszy. Jakim cudem?

Ten model linii Galaxy S24 jest najpopularniejszy. Jakim cudem?

Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
12.03.2024 12:28

Zasada "tańszy jest bardziej popularny" nie znajduje potwierdzenia w przypadku linii Galaxy S24. Najdroższy model w serii okazał się być najczęściej kupowanym.

Flagowy produkt marki Samsung, Galaxy S24, jest oferowany w trzech wersjach różniących się rozmiarem, wyposażeniem i, co oczywiste, ceną. Badania przeprowadzone przez firmę analityczną Counterpoint Research odnośnie sprzedaży tych modeli w okresie od 28 stycznia do 17 lutego przedstawiają się następująco:

  • Galaxy S24 Ultra - 52%;
  • Galaxy S24 - 27%;
  • Galaxy S24+ - 21%.

Model największy, najbardziej zaawansowany technologicznie i najdroższy, czyli Galaxy S24 Ultra, cieszy się większą popularnością niż oba pozostałe modele razem wzięte. Wydaje się więc, że dla większości konsumentów liczy się maksymalna jakość i możliwości, nawet kosztem wyższej ceny.

Co interesujące, wariant średni, Galaxy S24+, znalazł się na końcu rankingu popularności. Wygląda na to, że sporo osób decyduje się albo na inwestycję w droższy model, albo na oszczędność, wybierając najtańszą opcję.

Należy jednak zaznaczyć, że omawiane dane dotyczą jedynie początkowego okresu sprzedaży. Na początku, to głównie pasjonaci nowinek technologicznych decydują się na zakup, a ci zwykle preferują najbardziej rozbudowane wersje sprzętu. Można więc przypuszczać, że z biegiem czasu tańsze modele serii Galaxy S24 zyskają na popularności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)