Tim Cook przygasił dziennikarza. "Kup swojej mamie iPhone'a"

Tim Cook przygasił dziennikarza. "Kup swojej mamie iPhone'a"

Tim Cook radzi dziennikarzowi, by kupił mamie iPhone'a
Tim Cook radzi dziennikarzowi, by kupił mamie iPhone'a
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
08.09.2022 18:52

System iOS oferowany przez Apple jest wyjątkowo hermetyczny, o czym doskonale wiedzą zarówno użytkownicy smartfonów z Androidem, jak i iPhone'ów. Tim Cook zapytany o poprawę kompatybilności SMS-ów na obu systemach odpowiedział krótko: "kup swojej mamie iPhone'a".

Wygląda na to, że Apple nie planuje w najbliższym czasie pozbyć się "zielonych baniek", które wyróżniają w iPhone’ach wiadomości wysyłane z i na Androida. Tim Cook podczas konferencji Code 2022 wymijająco odpowiedział na pytanie dziennikarza o wiadomości tekstowe RCS, sugerując mu zakup iPhone'a – donosi serwis The Verge.

Dyrektor generalny Apple zapytany o to, czy firma zamierza poprawić komunikację między użytkownikami iPhone'a i Androida, powiedział: "Nie dochodzą do mnie słuchy, aby nasi użytkownicy prosili nas o poświęcenie temu dużo energii w tym momencie". Kiedy dziennikarz żalił się, że jego matka korzystająca z Androida nie może zobaczyć filmów, które wysyła do niej z iPhone’a, Tim Cook udzielił mu krótkiej rady – "Kup swojej mamie iPhone'a".

Wszystko sprowadza się do braku interoperacyjności między iMessage i RCS, obu systemów przesyłania wiadomości, które mogłyby pozwolić na wyższą jakość obrazów i filmów, gdyby pracowały razem. Próby wysłania wideo z Androida do iOS lub odwrotnie za pomocą zwykłego komunikatora tekstowego, kończą się niepowodzeniem lub dostarczeniem rozmytego nagrania. Wymijająca odpowiedź Cooka z pewnością zaostrzy debatę na temat wspólnego formatu wiadomości na konkurencyjnych systemach.

Cook powiedział, że Apple nie zajmuje się RCS "w tym momencie", najwyraźniej nie wykluczając całkowicie tego pomysłu. Tak czy inaczej, problem "zielonych i niebieskich baniek" oraz wysyłania wideo można rozwiązać w dużo łatwiejszy sposób – np. korzystając z takich aplikacji jak WhatsApp, Telegram czy Signal, które zyskują na popularności.

Konrad Siwik, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)