T‑Mobile i MasterCard wspólnie upowszechnią płatności mobilne

T-Mobile i MasterCard wspólnie upowszechnią płatności mobilne (fot.: Flickr/Håkan Dahlström/CC BY 2.0)
T-Mobile i MasterCard wspólnie upowszechnią płatności mobilne (fot.: Flickr/Håkan Dahlström/CC BY 2.0)
Kira Czarczyńska

04.07.2012 11:00, aktual.: 04.07.2012 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wtorek dwie potężne firmy, Deutsche Telekom i MasterCard, ogłosiły podpisanie umowy o współpracy w zakresie rozwijania i upowszechniania płatności mobilnych w całej Europie. Cel jest ambitny: ponad 93 miliony klientów T-Mobile będzie mogło wykonywać bezpieczne i wygodne transakcje mobilne, korzystając ze swojego smartfona.

Pierwsze efekty współpracy T-Mobile i MasterCard będą widoczne w naszym kraju bardzo szybko. Już pod koniec tego roku rozpoczną się pierwsze wdrożenia usługi - początkowo na etapie testowym wraz z telefonami komórkowymi i kartami. W pierwszej połowie 2013 roku natomiast udostępniona zostanie usługa mobilnego portfela, która będzie również otwarta dla innych banków-wydawców oraz partnerów.

Firmy mają nadzieję, że efekty współpracy będą korzystne zarówno dla klientów, którzy dostaną do ręki (dosłownie!) wygodne i bezpieczne narzędzie umożliwiające transakcje mobilne, jak i dla samych spółek, chcących zagospodarować względnie jeszcze nowy rynek płatności mobilnych.

Ann Cairns, Prezes, International Markets MasterCard Worldwide:

Segment płatności jest w dalszym ciągu otwarty na innowacje, zwłaszcza teraz, gdy pod wpływem technologii obserwujemy wzmożone tendencje do odsuwania się od płatności gotówką. [...] Usługa portfela mobilnego jest otwarta dla innych banków-wydawców i partnerów, a także pomoże naszym klientom dostosować się do nowych zachowań konsumenckich i zmieniającej się dynamiki rynku.

Thomas Kiessling, Chief Product and Innovation Officer spółki Deutsche Telekom:

Chcemy stworzyć kompleksowe środowisko dla płatności mobilnych, które pomoże firmie Deutsche Telekom zrealizować strategię bycia preferowanym przez klientów dostawcą usług łączności — w życiu osobistym i zawodowym.

Firma Deutsche Telekom będzie oferować produkty MasterCard za pośrednictwem spółki zależnej ClickandBuy, właściciela licencji e-money. Jeśli chodzi o MasterCard, to jest to kolejny już sposób spółki na włączenie się do coraz bardziej popularnych płatności mobilnych. Na początku ubiegłego miesiąca zawarta została umowa z BillBird, której efektem ma być szerokie udostępnienie możliwości mobilnego opłacania rachunków przy użyciu smartfonów.

Źródło: T-Mobile • RP.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)