T‑Mobile otwiera sklep z książkami. Warto skorzystać?
Przedstawiciele sieci T-Mobile stwierdzili, że wśród internautów są tacy, którzy z chęcią zapłacą za wirtualną książkę w formacie PDF. Operator wystartował właśnie z internetową księgarnią z książkami na smartfony i komputery stacjonarne. Jak prezentuje się oferta sklepu?
Przedstawiciele sieci T-Mobile stwierdzili, że wśród internautów są tacy, którzy z chęcią zapłacą za wirtualną książkę w formacie PDF. Operator wystartował właśnie z internetową księgarnią z książkami na smartfony i komputery stacjonarne. Jak prezentuje się oferta sklepu?
W informacji prasowej T-Mobile chwali się, że w księgarni z e-bookami już na starcie znajduje się ponad 1700 tytułów, w tym: lektury szkolne, nowości wydawnicze i dobrze znane klasyki. Według zapewnień sieci lista książek dostępnych w jej sklepie będzie się systematycznie zwiększać.
W czasach gdy znalezienie nielegalnego pliku w Sieci często jest szybsze od ściągnięcia jego legalnej alternatywy, najważniejsze są ceny i przyjazny interfejs sklepu. W wirtualnej księgarni T-Mobile ceny nie odbiegają znacząco od tych w pozostałych sklepów internetowych.
Analizując cenę przykładowej książki "O aniołach" (cena w T-Mobile: 21,99 zł) autorstwa Jakuba Szymańskiego, trafiłem zarówno na oferty minimalnie droższe niż w księgarni T-Mobile (nieco ponad 22 zł) i znacznie tańsze (poniżej 14 zł). Tym, co przyciągnie użytkowników właśnie do oferty sklepu operatora, będą nie ceny, ale dodatkowe rozwiązania wpływające na komfort korzystania z platformy. Jakie?
Po pierwsze wprowadzenie opłaty abonamentowej dla stałych czytelników odróżnia platformę operatora od zwykłych sklepów. Za 14,99 zł miesięcznie będzie można pobrać jedną (!) książkę z grupy subskrypcyjnej. Operator zapewnia, że korzystając z abonamentu, da się zaoszczędzić nawet 50% ceny.
Sporym atutem rozwiązania przygotowanego przez operatora jest sposób płatności. Koniec chociażby z przelewami - należność za książki będzie dołączona do rachunku lub pobrana z kontra pre-paidowego, za co należą się słowa uznania.
Równie ciekawym rozwiązaniem ze sklepu T-Mobile jest możliwość współdzielenia zakupionych tytułów między telefonem komórkowym a pecetem. Po przypadkowym usunięciu pliku PDF będzie można przywrócić skasowaną treść po przeprowadzeniu synchronizacji z kontem w księgarni.
Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej t-mobile.pl/ebooki dostępny jest już cały księgozbiór T-Mobile oraz linki do aplikacji przeznaczonych dla telefonów z Androidem. Wkrótce sklep zostanie dostosowany również do iOS oraz bady.
Czy sklep będzie cieszył się popularnością? Trudno powiedzieć. Ceny są przeciętne, a głównym atutem są dodatkowe usługi. Boję się, że to za mało, a internauci wciąż będą korzystać z mocno dyskusyjnych serwisów, pobierając wybrane treści z nielegalnych i darmowych źródeł...
Źródło: inf. prasowa