Trzy zestawy głośnomówiące Parrot z Androidem

Trzy zestawy głośnomówiące Parrot z Androidem
Adam Bialic

04.10.2012 11:00, aktual.: 04.10.2012 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj było o samochodach z Tegrą 3, dzisiaj mam dla Was kolejnego newsa z branży motoryzacyjnej. Bardzo znana wśród producentów zestawów głośnomówiących firma Parrot zaprezentowała trzy ciekawe urządzenia z Androidem.

Dla Parrota nie jest to pierwsza próba wyposażenia samochodów w zielonego robocika. Już w zeszłym roku firma zaprezentowała urządzenie Asteroid, czyli system głośnomówiący w formie zbliżonej do radia samochodowego 1DIN. Nie robiło ono wielkiego wrażenia, między innymi ze względu na nieduży (3,2 cala) wyświetlacz. Otworzyło jednak drogę do rozwoju tego typu sprzętu.

Parrot postanowił kontynuować linię i opracował trzy kolejne urządzenia Asteroid, czyli Smart, Tablet i Mini. Wszystkie działają pod kontrolą Androida 2.3 z nakładką przygotowaną przez producenta. Jest dostęp do sklepu przygotowanego przez producenta, który nosi nazwę Asteroid Market.

[solr id="komorkomania-pl-131118" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5375,cztery-rdzenie-na-czterech-kolkach-tegra-w-samochodach-wideo" _mphoto="vw-golf-vii-infotainment-803d8b4.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2761[/block]

Asteroid Smart to urządzenie w samochodowym formacie 2DIN (wysokie radio samochodowe), o ekranie 6,2 cala. Na pokładzie są moduły WiFi i Bluetooth 3.0, których można użyć do odbierania sygnału bezprzewodowego ze smartfona z włączonym tetheringiem. Istnieje możliwość podłączenia modemu 3G/4G. Jest też GPS i zestaw złącz na tylnym panelu (zdjęcie poniżej).

Obraz

Mniejsze urządzenia Tablet i Mini przeznaczone są dla osób, które nie chcą podmieniać swoich wbudowanych odbiorników radiowych. Mają niestety mniejsze ekrany – odpowiednio 5 i 3,2 cala. Przypominają samochodowe nawigacje PNA z dołączonymi kontrolerami funkcji typowych dla zestawu głośnomówiącego.

Pomijając już archaiczny system, największą wadą serii Asteroid jest cena urządzeń wchodzących w jej skład. 599, 399 i 299 dol. odpowiednio za modele Smart, Tablet i Mini to stanowczo za dużo. Mogę jeszcze zrozumieć, że kompleksowo rozwiązany pierwszy z nich jest możliwy do zintegrowania z autem, a takie systemy w ofertach dilerów są bardzo drogie. Jednak co miałoby zachęcić do kupna mniejszych urządzeń? Naprawdę nie wiem, już wolałbym przeznaczyć takie sumy na Nexusa 7 i słuchawkę Bluetooth.

[solr id="komorkomania-pl-127164" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5417,tim-cook-w-czasie-ulepszania-naszych-map-korzystajcie-z-rozwiazan-konkurencji" _mphoto="mapy-iphone-5-127164-224-9009749.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2762[/block]

Niemniej jednak sam pomysł firmy Parrot jest bardzo dobry. Już kilka lat temu zastanawiałem się nad stworzeniem w moim aucie zestawu CarPC. Skoro jednak na rynku dostępny jest sprzęt taki jak Parrot Asteroid Smart, nie ma to najmniejszego sensu. Lepiej zaopatrzyć się właśnie w to urządzenie.

Obraz

Źródło: Androidcommunity

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)