TV Mobilna Plusa startuje już jutro

TV Mobilna Plusa i Cyfrowego Polsatu stratuje już jutro (fot.: plusblog.pl
TV Mobilna Plusa i Cyfrowego Polsatu stratuje już jutro (fot.: plusblog.pl
Kira Czarczyńska

03.06.2012 12:00, aktual.: 03.06.2012 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałek (4 czerwca 2012 r.), czyli już jutro, Plus i Cyfrowy Polsat zapraszają na spotkanie prasowe. Tematem będzie uruchomienie usługi TV Mobilna, która jak widać, zgodnie z zapowiedziami startuje jeszcze przed Euro 2012. Oficjalna oferta przedstawiona zostanie jutro, ale znamy już kilka szczegółów.

TV Mobilna Plusa i Cyfrowego Polsatu działa na bazie technologii naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, a nie - jak zakładano początkowo - DVB-H. Nie jest to jednak wielką przeszkodą, ponieważ odbiór kanałów na urządzeniach przenośnych i tak będzie możliwy. Skorzystamy z nich za pośrednictwem nowego odbiornika w ofercie Cyfrowego Polsatu - mobilnego dekodera M-T 5000 – podłączonego siecią Wi-Fi do urządzenia końcowego, np. smartfona lub tabletu.

Ten sam dekoder M-T 5000 pozwoli na odbiór wszystkich ogólnodostępnych stacji (FTA) nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej - między innymi: Polsatu, TVN-u, Polsat Sport News, TV4, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVN 7 w standardowej rozdzielczości.

Aby mieć możliwość odbierania treści z wykorzystaniem mobilnego dekodera, użytkownik będzie musiał zainstalować na swoim telefonie lub tablecie aplikację "TV MOBILNA", którą będzie można bezpłatnie pobrać z Apple App Store albo Android Market.

TV Mobilna zapewni dostęp do 8 telewizyjnych i 12 radiowych kanałów płatnych w modelu abonamentowym. Ile będzie kosztować? Pierwsze informacje wskazują, że abonament miesięczny ma wynosić 19,90 zł, a TV Mobilna sprzedawana będzie w pakiecie "Taryfa TV".

Źródło: Plus • Cyfrowy Polsat • BlogPlus.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)