Tydzień w krzywym zwierciadle

Tydzień w krzywym zwierciadle

Tydzień w krzywym zwierciadle
Miron Nurski
24.11.2013 01:24, aktualizacja: 24.11.2013 02:24

Nowy layout Komórkomanii, smartfon z ośmiordzeniowym procesorem i nietypowy pomysł Nokii - o tym poczytacie w dzisiejszym Tygodniu w krzywym zwierciadle.

Jak już zapewne kilkoro z Was zdążyło się zorientować, ostatnio delikatnie odświeżyliśmy wygląd Komórkomanii. Dzięki wyrazom podziwu, podziękowaniom i niemoralnym propozycjom, które nieustannie napływają na naszą redakcyjną skrzynkę mailową wiemy już, że nowa stylistyka absolutnie wszystkim przypadła do gustu. Aby jednak formalności stało się zadość, chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na temat nowego layoutu bardziej oficjalnie, więc proszę Was o wzięcie udziału w tej ankiecie.

Zmianami objęty został także system komentarzy, gdyż pożegnaliśmy wysłużonego Disqusa na rzecz LiveFyre'a. Po co? W przypadku tego drugiego o wiele sprawniej i wygodniej przebiega proces moderowania komentarzy, dzięki czemu możemy jeszcze szybciej usuwać komentarze nieprzychylne Samsungowi.

A co poza tym?

Firma Zopo szykuje się do wprowadzenia do sprzedaży swojego nowego phabletu o nazwie ZP998, którego sercem jest prawdziwy ośmiordzeniowy procesor. Cieszy jednak fakt, że Chińczycy nie skupili się wyłącznie na cyferkach, lecz naprawdę przemyśleli to rozwiązanie. Urządzenie zostało wsparte zaawansowanym systemem redukcji dźwięków z otoczenia. Dzięki temu rozwiązaniu w trakcie rozmowy telefonicznej będzie można wytłumić zgrzytanie zębów znajdujących się w pobliżu zawistników, których smartfony napędzane są jedynie czterema lub - o zgroza - dwoma rdzeniami.

412061589068775980

Nie jest tajemnicą, że udział Windows Phone'a na rynku wciąż jest znikomy. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka; jednym mobilne okienka przypadły do gustu, ale sięgają po konkurencyjne systemu z przyzwyczajenia. Innym platforma Microsoftu najzwyczajniej w świecie się nie podoba, a jeszcze inni wręcz brzydzą się wziąć do ręku jakiegokolwiek Windows Phone'a. Tymczasem Nokia opracowuje właśnie smartfona skierowanego do ostatniej grypy odbiorców. Kolejny flagowiec Finów ma być bowiem wzbogacony o funkcję "3D Touch", dzięki której możliwa będzie bezdotykowa obsługa urządzenia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)