Tydzień w krzywym zwierciadle: sprzedaż Motoroli i okulary Samsunga

Tydzień w krzywym zwierciadle: sprzedaż Motoroli i okulary Samsunga

Tydzień w krzywym zwierciadle: sprzedaż Motoroli i okulary Samsunga
Miron Nurski
02.02.2014 09:13, aktualizacja: 04.02.2014 16:57

Sprzedaż Motoroli, centrum powiadomień i chińska podróbka Galaxy S5 - m.in. tymi tematami zajmiemy się w najnowszym wydaniu Tygodnia w krzywym zwierciadle.

Najważniejszym newsem mijającego tygodnia jest oczywiście sprzedaż Motoroli przez Google'a za 2,91 mld dolarów. Po ogłoszeniu tej informacji wszystkie media branżowe i analitycy zaczęli się zastanawiać, jak wspomniane wydarzenie wpłynie na losy świata i czy wywoła zaburzenia w okresie godowym surykatek na pustyni Kalahari. Wciąż jednak nikt nie odpowiedział na najważniejsze pytanie: o którą Motorolę chodzi? Możemy się jedynie domyślać, że o Moto X, bo sprzedaż budżetowej Motoroli Moto G za 3 miliardy dolarów byłoby grubą przesadą.

W końcu pojawiły się wiarygodne przecieki, że w kolejnym wydaniu Windows Phone'a ujrzymy centrum powiadomień. Użytkownicy pytają "dlaczego tak późno?". Pamiętajmy jednak, że przez lata liczba dostępnych na mobilne okienka aplikacji była na tyle znikoma, że zintegrowany system powiadomień i tak nie miałby o czym powiadamiać.

Pamiętacie oszustów, którzy zajmują się sprzedażą wypełnionych orzechami pudeł przekonując swoich klientów, że to iPady? Dzięki nim udział orzechów na mobilnym rynku znacząco wzrósł, więc - co naturalne - coraz więcej osób przeczesuje sieć w poszukiwaniu orzechowych benchmarków, drop testów i recenzji. Na YouTubie pojawił się już test porównujący wytrzymałość wspomnianej alternatywy dla iPada z jednym z chińskich smartfonów.

Nie jest tajemnicą, że Samsung pracuje już nad modelem Galaxy S5, który będzie konkurował głównie z produktami firmy Apple. Tymczasem Chińczycy biorą na siebie nowo powstałą niszę zapowiedzieli już podróbkę Galaxy S5, która będzie konkurowała z orzechowymi zamiennikami firmy Apple.

Koreańczycy kontynuują także kopiowanie wszystkich pomysłów Google'a. Proces klonowania aplikacji zakończył się już powodzeniem, prace nad wiernym odwzorowaniem usługi Google Now trwają, a teraz Samsung wziął na tapetę okulary Google Glass. Niestety jednak o ich kopii na razie nie wiadomo zbyt wiele. No, może poza tym, że szkła okularów będą plastikowe.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)