Tydzień w krzywym zwierciadle: Galaxy S5 i kuchenne rewolucje

Tydzień w krzywym zwierciadle: Galaxy S5 i kuchenne rewolucje
02.03.2014 03:44
Tydzień w krzywym zwierciadle: Galaxy S5 i kuchenne rewolucje

Gdy w czerwcu ubiegłego roku Apple zaprezentowano wyglądającego jak kosz na śmieci Maca Pro, pozostali producenci elektroniki użytkowej nie mieli innego wyjścia jak podążyć za trendem i również poszukać natchnienia w artykułach gospodarstwa domowego. Popis swoich designerskich możliwości dali nam podczas targów Mobile World Congress 2014.

Designerzy HTC pod wpływem impulsu sięgnęli po termos, lecz ostatecznie najwidoczniej odpuścili sobie kopiowanie jego designu. Inaczej było z opracowującymi wygląd Galaxy S5 projektantami Samsunga, którzy znalezionego w kuchni źródła inspiracji za nic w świecie nie opuścili.

412078159488615334

Przybory kuchenne nie są obce także firmie Sony i to już od ładnych paru lat, dlatego też przy projektowaniu Xperii Z2 i Xperii Z2 Tablet Japończycy postawili na sprawdzone rozwiązania. Ciekawe czy podobnie będzie wyglądała Xperia Z3, która - zgodnie z cyklem wydawniczym koncernu - trafi na rynek już za momencik.

412078159488746406

Nie jest do końca jasne, czy designerzy odpowiedzialni za wygląd smartfonów Nokii z Androidem kąpią się w kuchni czy też w poszukiwaniu natchnienia celowo zaszli do łazienki, ale trzeba im przyznać, że jako jedyni postanowili wyłamać się z panującego ostatnio trendu.

412078159488877478

W każdym razie smartfon i kuchnia to nie zawsze dobre połączenie, o czym kilka dni temu przekonał się CEO francuskiej firmy Archos. Wprawdzie jego telefon był już gotowy i na czerpanie inspiracji z tostera, mikrofalówki czy też obieraczki do ziemniaków było już za późno, ale szef koncernu uznał, że warto przynajmniej spróbować wrzucić słuchawkę do jakiegoś naczynia, zalać wodą i pomachać przed kamerą. To mogło się nawet udać, gdyby wspomniany smartfon był wodoodporny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)