Tydzień w krzywym zwierciadle: kartonowe okulary i (nie)najlepszy smartfon z Androidem

Tydzień w krzywym zwierciadle: kartonowe okulary i (nie)najlepszy smartfon z Androidem29.06.2014 01:44

Zgodnie z oczekiwaniami, Google zapowiedział kilka dni temu nowe wydanie swojej mobilnej platformy.

Nowa wersja systemu tymczasowo ukrywa się pod nazwą Android L. Wiemy już, jakie funkcje będzie oferowała i jak będzie wyglądała, ale niewiadomą wciąż pozostaje jej finalna nazwa. Lollipop? Lion? Landrynka? Spekulacjom nie ma końca. Wystarczy jednak zerknąć na pierwsze wideoprzeglądy, by domyślić się, że chodzi o Lagi.

Android L Developer Preview hands-on | Engadget

Holenderska firma Bellperre uruchomiła narzędzie Phone Unique, które pozwala użytkownikowi wybrać materiały, z których zostanie wykonana jego komórka. Do wyboru mamy m.in. złoto, szczotkowaną stal oraz skórę krokodyla. W tym momencie myślicie pewnie, że ta ostatnia zdaje się być dobrym wyborem, bo jest gruba, więc powinna zapewnić ochronę przed uszkodzeniami. Pamiętajcie jednak, że krokodyl, który używał jej wcześniej, też tak myślał...

412081077298201510

Smartfony Samsunga od lat krytykowane są za jakość wykonania, czemu Google nie ma już dłużej zamiaru się biernie przyglądać, bo postanowił właśnie wspomóc swojego partnera. Nie, nie zainwestował w hutę aluminium. Zamiast tego zdecydowano się na udowodnienie konsumentom, że mobilne gadżety mogą być wykonane jeszcze gorzej. Tak oto powstał Cardboard, czyli kartonowe okulary rozszerzonej rzeczywistości.

Cardboard
Cardboard

Nokia X to najlepszy smartfon z Androidem na świecie - na trzeźwo nie powiedział nigdy nikt. Za karę użytkownicy tej wciąż świeżej słuchawki nie otrzymają aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, o czym oficjalnie poinformował sam producent. Niemniej wspomniani niewdzięcznicy dostaną od Nokii szansę na zrehabilitowanie się, bo światło dzienne ujrzała właśnie Nokia X2. Znajcie łaskę Pana.

Nokia X2
Nokia X2
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)