Tydzień w krzywym zwierciadle: trolling Nokii i sukces Amerykanów

Tydzień w krzywym zwierciadle: trolling Nokii i sukces Amerykanów

Nokia 3310
Nokia 3310
Miron Nurski
22.11.2014 22:58, aktualizacja: 22.11.2014 23:58

Europejska Agencja Kosmiczna dysponuje budżetem na poziomie 4 miliardów euro i w ciągu 10 lat zdołała wysłać na orbitę komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko sondę kosmiczną, która z powodzeniem osadziła na jej powierzchni lądownik. Jest to bez wątpienia wielki sukces Europejczyków, ale Amerykanie dokonali właśnie równie imponującego wyczynu.

Dział research and development firmy Apple dysponuje budżetem na poziomie 6 miliardów dolarów rocznie i w ciągu 6 lat zdołał przetłumaczyć kilkanaście wyrazów w sklepie App Store na język polski. To jest dopiero przełamanie barier i powód do dumy, a nie jakieś tam śmieszne lądowanie na komecie. Choć ciężko oprzeć się wrażeniu, że Apple mimo wszystko trochę zazdrości Europejczykom, bo ceny aplikacji w dalszym ciągu podawane są w euro...

App Store
App Store

Jeden z przedstawicieli Samsunga zapowiedział, że w przyszłym roku firma wprowadzi na rynek o 30% mniej modeli smartfonów, niż miało to miejsce do tej pory. Dlaczego gigant zdecydował się na taki ruch? Przede wszystkim pozwoli to znacznie obniżyć koszty związane z eksploatacją superkomputera odpowiedzialnego za generowanie nazw nowych urządzeń. Mówi się, że oszczędności mogą sięgać nawet 17 miliardów dolarów w skali roku.

Wprawdzie od premiery Androida 5.0 minęło już trochę czasu, ale większość z Was o nowym systemie będzie mogła pomarzyć jeszcze przez wiele tygodni. Nokia wywęszyła świetną okazję do tego, by spragnionych aktualizacji użytkowników potrollować i z powodzeniem zainstalowała Lollipopa na iPadzie mini.

Nokia N1
Nokia N1
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)