Tym się Samsung nie chwalił. Galaxy S21 Ultra ma nowy typ ekranu OLED

Tym się Samsung nie chwalił. Galaxy S21 Ultra ma nowy typ ekranu OLED

Tym się Samsung nie chwalił. Galaxy S21 Ultra ma nowy typ ekranu OLED
Miron Nurski
27.01.2021 14:38, aktualizacja: 27.01.2021 15:43

Wydziela więcej światła, a potrzebuje mniej energii.

Podczas premiery nowych flagowców padło zapewnienie, że Galaxy S21 Ultra ma najlepszy ekran ze wszystkich smartfonów z linii Galaxy, jednak Samsung chwalił się głównie wysoką jasnością i kontrastem, dobrym odwzorowaniem kolorów, odświeżaniem 120 Hz w trybie 1440p oraz wsparciem dla rysika S Pen. Ale to nie koniec historii.

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S21 Ultra z bardziej energooszczędnym materiałem organicznym

Matryce OLED - jak wiadomo - nie wymagają dodatkowego podświetlenia. Zamiast tego same emitują światło w momencie, w którym prąd elektryczny przepływa przez materiał organiczny.

Firma Samsung Display pochwaliła się opracowaniem nowego materiału, dzięki któremu przepływ elektronów staje się łatwiejszy i szybszy. Dzięki temu nowy typ ekranu jest w stanie wytworzyć jaśniejsze światło przy niższym zużyciu energii. To miało zostać zredukowane nawet o 16 proc. w porównaniu z panelami poprzedniej generacji.

Obraz

Co ciekawe, mimo że technologia została "dopiero co opracowana", Samsung zdążył ją skomercjalizować. Pierwszym smartfonem z nowym typem wyświetlacza jest Galaxy S21 Ultra. Debiutujące w tym samym czasie modele S21 i S21+ wykorzystują starszy typ matrycy.

Samsung Display chwali się, że ma w swoim portfolio ponad 5000 patentów związanych z materiałami organicznymi. Tylko w ciągu 3 ostatnich lat zgłoszono przeszło 370 wniosków patentowych związanych z materiałami organicznymi OLED.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)