Tym się Samsung nie chwalił. Galaxy S21 Ultra ma nowy typ ekranu OLED

Tym się Samsung nie chwalił. Galaxy S21 Ultra ma nowy typ ekranu OLED27.01.2021 14:38
Tym się Samsung nie chwalił. Galaxy S21 Ultra ma nowy typ ekranu OLED

Wydziela więcej światła, a potrzebuje mniej energii.

Podczas premiery nowych flagowców padło zapewnienie, że Galaxy S21 Ultra ma najlepszy ekran ze wszystkich smartfonów z linii Galaxy, jednak Samsung chwalił się głównie wysoką jasnością i kontrastem, dobrym odwzorowaniem kolorów, odświeżaniem 120 Hz w trybie 1440p oraz wsparciem dla rysika S Pen. Ale to nie koniec historii.

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S21 Ultra z bardziej energooszczędnym materiałem organicznym

Matryce OLED - jak wiadomo - nie wymagają dodatkowego podświetlenia. Zamiast tego same emitują światło w momencie, w którym prąd elektryczny przepływa przez materiał organiczny.

Firma Samsung Display pochwaliła się opracowaniem nowego materiału, dzięki któremu przepływ elektronów staje się łatwiejszy i szybszy. Dzięki temu nowy typ ekranu jest w stanie wytworzyć jaśniejsze światło przy niższym zużyciu energii. To miało zostać zredukowane nawet o 16 proc. w porównaniu z panelami poprzedniej generacji.

412218246105006636

Co ciekawe, mimo że technologia została "dopiero co opracowana", Samsung zdążył ją skomercjalizować. Pierwszym smartfonem z nowym typem wyświetlacza jest Galaxy S21 Ultra. Debiutujące w tym samym czasie modele S21 i S21+ wykorzystują starszy typ matrycy.

Samsung Display chwali się, że ma w swoim portfolio ponad 5000 patentów związanych z materiałami organicznymi. Tylko w ciągu 3 ostatnich lat zgłoszono przeszło 370 wniosków patentowych związanych z materiałami organicznymi OLED.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)