Uniwersalna klawiatura Microsoftu nie dla... Windows Phone'ów

Uniwersalna klawiatura Microsoftu nie dla... Windows Phone'ów

Uniwersalna klawiatura Microsoftu nie dla... Windows Phone'ów
Mateusz Żołyniak
17.09.2014 10:44, aktualizacja: 17.09.2014 14:58

Są firmy, które nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać i których działań czasami nie staram się nawet pojąć. Microsoft jest bardzo wysoko na tej liście.

Gigant z Redmond pokazał już, że ważniejsze od dopasowania swojego pakietu biurowego do nowego interfejsu Windowsa jest wydanie wersji MS Office na iPada, a poprawna komunikacja między telefonami z WP a komputerami z okienkami nie musi być czymś oczywistym. Teraz czas na kolejny absurd.

Microsoft zaprezentował właśnie nową przenośną klawiaturę, która bezprzewodowo komunikuje się z urządzeniami mobilnymi. Nie będzie to najtańsze akcesorium (wycenione jest na ok. 80 dolarów), ale prezentuje się naprawdę fajnie. Klawiatura ma pokrywę ze stojakiem na tablety (i smartfony), jednocześnie obsługuje do trzech urządzeń oraz ma dedykowany przycisk, który pozwala na szybkie dostosowanie akcesorium do konkretnego systemu operacyjnego.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Tu dochodzimy do sedna sprawy. Akcesorium jest bowiem kompatybilne z urządzeniami mobilnymi z Windowsem 8/8.1, Androidem i iOS. Gadżet nie jest wspierany przez... mobilne okienka. Można do niego podpiąć modele Galaxy czy iPhone'y, ale użytkownicy Windows Phone'ów mogą zapomnieć o korzystaniu z tej "uniwersalnej" klawiatury.

Brak kompatybilności wynika z brak wsparcia dla profilu Bluetooth HID (Human Interface Device), który nie został dodany do Windows Phone 8.1. Może to zostać uzupełnione w przyszłości, ale na chwilę obecną sytuacja jest dość śmieszna, chociaż lepszym określeniem może być "żenująca". Wychodzi bowiem na to, że jeden z działów firmy zapomniał, że Microsoft także robi smartfony lub - co bardziej prawdopodobne - pracownicy firmy wcale nie wierzą w sens tworzenia czegoś pod mobilne okienka.

Źródło: WMPU

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)